fbpx
Winnica domowa Trzy Baryłki

Winnica amatorska Trzy Baryłki: Część 1 Sadzenie winorośli

Sądziłem, iż sadzenie krzewów winorośli pójdzie mi szybko i  łatwo. Rośliny zacząłem sadzić 14.07.2020. Niestety na swoje hobby mam bardzo mało czasu i całą pracę zacząłem koło godziny 19. Wykopanie 15 dołków o głębokości około 50 cm. Zakupiłem również worek obornika bydlęcego. Z przykrością muszę stwierdzić iż nie przygotowałem się do całego zabiegu. Obornika było za mało. Również źle zinterpretowałem poniższy schemat i zbyt płytko zakopalem rośliny. 

W pierwszej kolejności posadziłem krzewy Muskatu odeskiego oraz Leon millot. Zakupiłem je na popularnym serwisie aukcyjnym. Jak ktoś ocenił na forum, rośliny są dość marnej kondycji. Sprzedawca określił je na dwuletnie. Później zakupiłem 4 krzewy Gołuboku oraz 2 krzewy odmiany Rondo – sprzedawczyni określała je jako krzewy 3 letnie. Na krzewach Rondo znajdowały się po dwa grona.

Tak wyglądała przesyłka która do mnie dotarła z 15 sadzonkami

A tak sadzonki te były spakowane wewnątrz

Krzew Muskat odeski

Krzew Leon Millot

Krzew Gołbok

Krzew Rondo

Po dwóch tygodniach i kilku zabiegach udało mi się zakończyć prace w ogrodzie. Sadzonki zostały pod sypane kolejną porcją ziemi, dostały również nawóz. Sadzonki jedynie muszę podlewać w bardziej upalne dni.

Poniżej dwa filmy z widokiem mojej przydomowej winnicy

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patronite „klik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *