fbpx
DegustacjePiwne degustacje

OATY od Trzech Kumpli

Skład:

Oaty Z browaru Trzech Kumpli jest to Oatmeal Stout W skład którego wchodzą słody jęczmienne, palony jęczmienny oraz płatki owsiane. W wyniku zacierania uzyskano ekstrakt 15,5 BLG, który po przerobieniu przez drożdże nieznanego pochodzenia dał 5,5% alkoholu. Chmiel użyty do przygotowania tego piwa to Tomahawk. Tą informację znajdziemy na stronie browaru. Na stronie browaru znajdziemy również inne informacje takie jak

Ekstrakt: 15.5 %,
IBU: 25,
Pierwsze warzenie: Sierpień 2019.

Co mnie rozbawiło na stronie? Instrukcja nalewania piwa, wedle niej za pierwszym razem piwo nalałem w zły sposób, aż z ciekawości postanowiłem je ponownie kupić i jestem ciekaw czy wyczuję różnicę. Skomentuję to po pierwszej ocenie.

Etykieta:

Etykieta piwa jest w stylu 3 kumpli i jak zwykle lekko odjechana Po środku widzimy logo browaru, poniżej nazwę OATY. Patrząc na etykietę kojarzy mi się ona z zdobieniem greckim lub późniejszym. Już patrząc na to w jaki sposób sama nazwa OATY jest przedstawiona z automatu kojarzy mi się z alfabetem greckim.

Piwo wedle zaleceń ma być zbalansowane nie nazbyt goryczkowe, nie nazbyt słodkie, wytrawne czy pełne. Zaraz degustując to piwo będę miał się o tym szans przekonać.


Ocena piwa
:

Aromat 9/14

Aromat palony, może nawet popiołowy

Wygląd 4/6

Piwo jest ciemne, nieprzejrzyste, Piana natomiast jest brązowa, mało obfita opada natychmiast. EDIT: piwo nalane prawilnie ma pianę wysoką i trwałą

Smak 14/18

smak jest zrównoważony o krótkim finiszu. Widać iż piwowarowi udało się zbalansować goryczkę, palność i słodowość w tym piwie.

Goryczka 4/6

Goryczka tego piwa jest łagodna 

Odczucie w ustach 4/6

Piwo jest treściwe o średnim wysyceniu, bardzo kremowe 

Ogólne wrażenie

Piwo dobre, lecz jak dla mnie czegoś tutaj brakuje, albo czegoś jest za dużo i chyba ta popiołowość tego piwa była dla mnie drażniąca.

Suma punktów: 35/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jaka jest wasza ocena tego piwa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *