fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Komes Porter Bałtycki z Browaru Fortuna

Komes Porter Bałtycki jest piwem dolnej fermentacji.

Etykieta znajdująca się na butelce jest czarna jak piwo znajdujące się w niej. Widzimy na niej logo oraz nazwę piwa. Znajdujemy również informacje na temat zawartości alkoholu – 9% oraz ekstrakt początkowy 21%. Kapsel czarny z koroną.

Komes Porter Bałtycki z browaru Fortuna może pochwalić się nagrodami na różnych festiwalach. Widzimy również podziałkę jak smak piwa będzie się zmieniać wraz z upływem czasu. Kusi by kupić zapas i degustować co rok jedną butelkę.

Do uwarzenia piwa i uzyskania wspomnianego wyżej ekstraktu użyto słodu pilzneńskiego, pilzneńskiego palonego, karmelowego. Zapewne w celu podbicia ekstraktu użyto ekstraktu słodowego jęczmiennego. Na goryczkę użyto chmiele goryczkowe, a do fermentacji wykorzystano popularne drożdże dolnej fermentacji W34/70.

Aromat  13/14

Aromat wyraźnie słodowy, gorzka czekolada.

Wygląd 6/6

Smoliście czarny, piana kremowa, średnia.

Smak 16/18

Wyczuwalne nuty palone, lekko czekoladowy. Wyczuwalna alkoholowość w piwie lecz nie taka nie przyjemna jak przed laty gdy próbowałem tego piwa po raz pierwszy.

Goryczka 5/6

Słaba, pochodząca bardziej od wysycenia.

Odczucie w ustach 6/6

Piwo pełne. Czuć że piwo jest gęste.

Ogólne wrażenie

Piwo w porządku. To moje drugie spotkanie z tym piwem po latach i jest o wiele bardziej pozytywnie niż poprzednio. Piwo dużo mniej alkoholowe. Jak pamiętam swoje pierwsze spotkanie z tym piwem, to było one bardzo mocno alkoholowo nie przyjemne.

Suma punktów: 46/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

A jak ty oceniasz to piwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *