fbpx
DegustacjePiwne degustacje

WIŚLANIN JASNE Lager – Browar Wisła

Na początku tego lata w Wiśle powstał nowy browar restauracyjny o nazwie Browar Wisła. Browar ulokował się w budynku Dworca PKP w Wiśle. Dojazd do browaru jest bardzo prosty, gdyż restauracja znajduje się tuż przy głównej drodze prowadzącej do centrum miasta. Można się tam dostać w łatwy sposób zarówno pieszo jak i samochodem. Pierwszy raz do browaru próbowałem dostać się tuż przed jego otwarciem jak się okazało. Później przez całe wakacje, praca nie pozwalała mi na odwiedzenie tego miejsca. Słyszałem jednak wiele pochlebnych opinii na temat serwowanych dań w restauracji. Wyjeżdżając późno wieczorem z Wisły, restauracja była zawsze pełna, co może potwierdzać pogłoski.

Dziś mamy znów zamknięte restauracje i nie będzie mi dane spróbować dań serwowanych w tej restauracji, jednak udało mi się zdobyć kilka butelek piwa z tego browaru.  Na pierwszy rzut idzie piwko WIŚLANIN JASNE Lager

Kapsel srebrny golas, etykieta powycinana w wzór zapewne nawiązujący do gór w barwie niebieskiej. Na niej widzimy nazwę miasta Wisła, oraz profil starszego mężczyzny, poniżej zaś logo browaru. Widzimy również kłosy zboża, oraz szyszki chmielu po bokach.

Do uwarzenia piwa wykorzystano słód pilzneński oraz karmelowy. Chmiel Marynka, Lubelski oraz Saaz  odpowiada za chmielowość i gorycz tego piwa. Ekstrakt początkowy  to 12,5 ⁰ BLG, alkohol 5%, a wszystko to w butelce półlitrowej. Piwo nie jest ani pasteryzowane, ani filtrowane.

Przejdźmy zatem do degustacji która odbyła się 30.01.2021 , termin ważności piwa upływa 16.11.2020.

Aromat  8/14

Aromat lekko kwaśny, słodki troszkę miodowy, kwaśność znika chwile po nalaniu do kieliszka

Wygląd 4/6

Piwo bursztynowe, lekko opalizujące. Piana mało trwała szybko opada.

Smak 15/18

Piwo jest w porządku, jak na lagera, gdzieś lekkie kwaskowate nuty są wyczuwalne. Pyzatym piwa w smaku jest pełne i przyjemne.

Goryczka 5/6

Goryczka jest słaba i bardziej pochodzi z wysycenia.

Odczucie w ustach 5/6

Odczucie pełni w ustach jest bardzo przyjemne, niestety wysycenie tego piwa jest nieco drażniące i piecze w język.

Ogólne wrażenie:

Piwo jest dobre, i delikatne, jedyne co przeszkadza podczas picia tego piwa jest jego ostre wysycenie.

Suma punktów: 37/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

2 komentarze do “WIŚLANIN JASNE Lager – Browar Wisła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *