fbpx
OgólnaPoradniki

Kapsle z moim własnym logiem okazały się sukcesem!!!

Po tym jak udało mi się stworzyć swoje własne logo, stwierdziłem, iż pięknie wyglądało by takie logo na kapslu od piwa. Wręczenie komuś bliskiemu butelki domowego piwa, budzi już podziw u obdarowanego, kiedy jednak znajdzie on na swoim prezencie kapsel z logiem waszego domowego browaru na pewno będzie zaskoczony!

Całe zeszłe wakacje szukałem sposobu by umieścić mojego logo na kapslu. Zastanawiałem się nad pieczątką lub naklejaną etykietką na niego. Były to jednak pomysły dość pracochłonne, a niestety nie mam zbyt wiele wolnego czasu. Nadal nie stworzyłem etykiet na swoje butelki.

Oferta kapsli z nadrukiem w internecie

Po wpisaniu frazy „kapsle z własnym logiem”, znalazłem jedynie dwie firmy, które zajmują się tego typu produkcją.

Obecnie pierwsza opcją w wyszukiwarce jest www.kapslove.pl. Firma oferuje nam grawer laserowy na kapslach. Polega to na wypaleniu cienkiej warstwy w farbie, która pokrywa kapsel, dlatego zawsze wzór jest w kolorze blachy z jakiej wykonano kapsel. Na stronie znajdujemy przykłady o barwie białej.

Sam kapsel z nadrukiem ma bardzo przystępną cenę, jest to 23 grosze. Wszystko co musimy zrobić to wysłać im swoje logo w formie grafiki wektorowej. Jest to dla mnie problem, bo programy takie jak Corel czy Photoshop to dla mnie czarna magia. Dla mnie projekt przygotował znajomy i nie chciałem już mu zawracać głowy ewentualnym przeróbkami. Dlatego do zamówienia musiałbym doliczyć poprawę tego projektu o wartości 39,99 zł. Koszt stu kapsli wyniósłby wtedy 62,99 złote. A wtedy koszt jednego kapsla wynosi 0,63. Zaś nowy projekt graficzny to koszt prawie 90 zł. Strona jest bardzo ładnie zbudowana i przejrzysta, zawiera bardzo wiele informacji i odpowiedzi na pytania, które powstały w mej głowie podczas przeglądania ich oferty.

Kolejną stroną na jaką trafiłem to www.mark4u.pl . Tutaj nie ma zbyt wiele od odkrywania. Oferta jest prosta i przejrzysta. Koszt stu kapsli to 55,35 zł, czyli za jeden kapsel przyjdzie nam zapłacić około 55 groszy za sztukę. Jedynie co musimy zrobić poza opłaceniem kosztów wysyłki oraz kosztów produkcji to przesłanie im swojego projektu w dowolnej formacie, na przykład png lub jpg. Nie ponosimy kosztów projektowania lub ewentualnych przeróbek. Z mojego punktu widzenia oferta wydaje się korzystniejsza. Wzór jest zapewne nadrukowany na kapsel. Mamy mniejszy wybór kolorów kapsli (biały, czarny, zielony, czerwony, złoty, niebieski, żółty oraz srebrny), za to wzór może być kolorowy.

Porównując wszystkie parametry obydwu ofert zdecydowałem się na drugą opcję. Była ona dla mnie korzystniejsza finansowo, gdyż nie potrafię obsługiwać programów graficznych, a wzory jakie posiadam są również kolorowe. Po długim namyśle zdecydowałem się zamówić dwa wzory kapsli kolorowe i czarne.

Kiedy kapsle w końcu do mnie dotarły byłem zachwycony, gdyż były one po prostu śliczne. Niewiele się namyślałem i postanowiłem pochwalić się nimi na Facebooku oraz Instagramie i się zaczęło. Przez najbliższy tydzień pisało do nie kilka osób, które chciały ode mnie pozyskać kapsle i nie ukrywam byłem zszokowany. Tak też dowiedziałem się o nowej społeczności, która kolekcjonuje kapsle. Niektóre kolekcjonerskie kapsle mogą kosztować nawet ponad 2 tysiące złoty.

Trzy Baryłki wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Jeszcze w styczniu dostawałem zapytania o to czy jest szansa na zdobycie kapsli w moim logiem. Z racji tego iż kończyły mi się już kapsle z poprzedniej partii postanowiłem zamówić kolejne oraz trzy nowe wzory. Zrobiłem to z myślą o akcjach WOŚP na allegro. Kiedy moje nowe kapsle dotarły do domy postanowiłem je szybko wrzucić na aukcje charytatywną WOŚP na allegro.

Na aukcje wystawiłem w sumie sześć wzorów, po trzy sztuki z każdego w sumie osiemnaście sztuk kapsli. Wartość ich wynosiła jakiej 9,90 złotego. Wtedy sobie pomyślałem iż będzie wstyd jak nie dobije to do 10 zł. Jakie było moje zdziwienie jak jeszcze tego samego dnia wartość licytacji przekroczyła 30 zł. Dziś jest zakończenie licytacji, a wartość licytacji  wyniosła 202,50 złoty. Dla mnie to mnie jest to spory sukces, przyznam się iż nie spodziewałem iż uda mi się tyle uzbierać na aukcji charytatywnej dla WOŚP.

Kto by pomyślał iż piwowarstwo domowe może wspierać charytatywnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w licytacji, wiele to dla mnie znaczy! Z tego też powodu postanowiłem po raz kolejny wystawić ten sam zestaw. Wartość kapsli na kolejnej licytacji osiągnęła 113,50 zł!

4 komentarze do “Kapsle z moim własnym logiem okazały się sukcesem!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *