fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Unlock Hops – American Pale Ale – Przetwórnia Chmielu

Po raz kolejny mam przyjemność kosztować kraftowego piwa w puszce od Przetwórni Chmielu. Na biurku mam NEIPE nawiązującą nazwą do drugiego lockdownu „Unlock Hops” American India Pale Ale. Charakterystyczne tryby na puszce wpadające w odcień pomarańczowo czerwony są na froncie puszki, znajduje się tam również nazwa piwa.

Do uwarzenia piwa wykorzystano słód jęczmienny i owsiany, chmiel oraz drożdże. Na zimno dodano Idaho7, Simcoe oraz Citra. Ektrakt poczatkowy piwa to 15,5 BLG i 5,5% alkoholu.

Przejdźmy do degustacji 06.03.2021, a piwo ma datę ważności do 15.06.2021

Aromat 13/14

Cytrusowy aromat, wyczuwalny również melon.

Wygląd 6/6

Wysoka zbita biała piana, długo się utrzymuje. Samo piwo jest złociste i opalizujące

Smak 15/18

Piwo jest słodowe, lekko cytrusowe, przyjemne.

Goryczka 6/6

Goryczka jest wyrazista, przyjemna, długo się utrzymuje

Odczucie w ustach 5/6

Podczas picia odczuwalna jest gładkość tego piwa.

Ogólne wrażenie:

Piwo jest bardzo przyjemne, no może fanem melona nie jestem, lecz  samo piwo jest całkiem w porządku. Delikatnie rozgrzewa.

Suma punktów: 42/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Jak oceniasz to piwo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *