fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Witbier Miłosław

Piwo pochodzące z Browaru Fortuna, Miłosław Witbier. Piwo pszeniczne uwarzone w belgijskim stylu. Do uwarzenie piwa wykorzystano Słód pilzneński oraz pszeniczny, całość nachmielono  chmielami Magnum i Herkules. Ponadto dodano „aromat naturalny”, kolendrę i skórkę pomarańczy. Ekstrakt początkowy to 11,5 BLG, 17 IBU. Piwo ma 4,8 % alkoholu

Piwo posiada niebieską etykietę z charakterystycznym logiem Miłosław, nazwą piwa oraz zdjęciem browaru. Kapsel charakterystyczny z nazwą i logiem piwa.

Przejdźmy do degustacji 01.03.2021, a piwo ma datę ważności do 24.11.2020

Aromat 12/14

Aromat przyjemny lekki cytrusowy

Wygląd 4/6

Piwo jest jasne lekko opalizujące. Piana wysoka, biała zbita średnio trwała. Piana robi się dziurawa miejscami

Smak 15/18

Piwo jest cytrusowe, jednak chyba wyczuwam coś ciężkiego, prawdopodobnie efekt 3 miesięcy po terminie. Nuty lekko miodowe.

Goryczka 6/6

Goryczki brak jak na mój gust, ale tak miało być 17 IBU w końcu

Odczucie w ustach 5/6

Piwo jest w porządku, wyczuwalny lekkie wysycenie

Ogólne wrażenie:

Dobre piwo, może być nadal dobre nawet po upływie daty ważności.

Suma punktów: 42/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Jak oceniasz to piwo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *