fbpx
DegustacjeLagerPiwne degustacje

Lager vs Lager edycja limitowana! – Browar Zamkowy Cieszyn

Dziś wybrałem na wieczór lekkie piwo o prostej nazwie „Lager” z browaru Zamkowego z Cieszyna. Piwo nie jako ma mi umilić premierę czwartego epizodu The Long Dark pod tytułem FURY, THEN SILENCE. Zapewne poznam tam kolejne losy Mackenzie’ego. Wróćmy jednak do meritum, czyli wieczornego piwka.

Typowa półlitrowa, brązowa, butelka. Etykieta otacza całą butelkę. Podzielona jest ona na dwa segmenty: biały i zielony. U szczytu etykiety widźmy logo browaru zamkowego z wieżą Piastowską. Na białym tle widzimy zielone słońce, którego zielone promienie nachodzą na zieloną cześć etykiety. Ma ono pewnie kojarzyć się z kolorem chmielu, ale jakoś przewrotnie skojarzyło mi się z zapachem skunksa i zieloną butelką. Pod słoneczkiem widzimy podstawowe informacje o piwie czuli zawartość alkoholu to 5%, 11,5° Plato, Barwa 10 – EBC, 26 IBU oraz zalecana temperatura – 6-8°C.

Na kontr etykiecie napisana jest klasyczna baśń, którą rzadko czytam oraz skład piwa w który wchodzi woda, słód jęczmienny, chmiel i drożdże. Piwo dolnej fermentacji.

Krawatka biało zielona, z rzymską liczbą IX oraz nazwą piwa. Kapsel czarny z logiem browaru

Aktualizacja 03.11.2022

Drodzy czytelnicy, około 14 października bierzwnickiego roku ruszyła akcja promocyjna Lagera z browaru Zamkowego. Został ogłoszony konkurs trwający od 14 października do 30 października. Generalnie nie różni się on niczym w etykiecie poza dopiskiem „edycji limitowanej” Oraz dodatkową ryciną szyszek z lewej strony słoneczka. Parametry piwa są takie same jak w wersji podstawowej

Lager jest chmielony świeżymi szyszkami chmielu z własnej plantacji znajdującej się w Iskrzyczynie (pow. Cieszyński). Zobaczymy czy coś to wniesie do smaku i aromatu piwa. Po niemal roku przeprowadzę kolejną degustacje tego piwa.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 06.10.2021, a piwo ma datę ważności do 15.05.2022

Aromat 14/14
Aromat słodowy, chmielowy, pełny

Wygląd 6/6
Piana biała, zbita drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się długo, raczej wysoka

Smak 17/18
Piwo jest słodowe, pełne, delikatnie chmielowe. Delikatny aromat skórki od chleba. Ciężko się testuję z dziurą wielkości naszej inflacji w zębie – ciągutki są złe…

Goryczka 5/6
Goryczka zbalansowana, chodź dla mnie mogła by być jeszcze o 6 IBU mocniejsza

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest pełne, wysycone odpowiednio.

Ogólne wrażenie:
Piwo jest bardzo dobre albo po prostu miałem ochotę na jakieś proste piwo. Poprzednio pijąc to piwo średnio mi smakowało, ale ta warka jest mega pijalna, szkoda ze w lodówce czeka Mastne, swoją droga dawno nie piłem. Lager z Cieszyna jest mega pijalny i polecam tak samo jak grę The Long Dark

Suma punktów: 47/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Degustacja

Przejdźmy do degustacji 03.11.2022, a piwo ma datę ważności do 29.09.2023

Aromat 13/14
Piwo jest zdecydowanie słodowe w aromacie. Delikatnie chmielowe. Jest bardzo czyste.

Wygląd 6/6
Piwo jest kryształowe, o złocistej barwie. Piana biała drobnopęcherzykowa, wysoka, zbita. Bardzo długo się utrzymuje.

Smak 15/18
W saku jest dośc wytrawne, chmielowe. czyste. Kiedys piwo miało lekko chlebowy aromat, co bardzo mi się podobało. dodawało to pełni, tutaj jednka brak takich wrażeń.

Goryczka 5/6
Goryczka słaba. lekko wyczuwalną. Chmielowa

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest dość wytrawne. wysycenie odpowiednie, Pijalne

Ogólne wrażenie:
Generalnie piwo jest nieco bardziej chmielowe niż poprzednik. jest też bardziej czyste, aż do bólu, niemal pustka. Brakuje mi tej skórki od chleba, która dodawała pełni temu piwu.

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *