fbpx

Lager – Browar Zamkowy Cieszyn

Dziś wybrałem na wieczór lekkie piwo o prostej nazwie „Lager” z browaru Zamkowego z Cieszyna. Piwo nie jako ma mi umilić premierę czwartego epizodu The Long Dark pod tytułem FURY, THEN SILENCE. Zapewne poznam tam kolejne losy Mackenzie’ego. Wróćmy jednak do meritum, czyli wieczornego piwka.

Typowa półlitrowa, brązowa, butelka. Etykieta otacza całą butelkę. Podzielona jest ona na dwa segmenty: biały i zielony. U szczytu etykiety widźmy logo browaru zamkowego z wieżą Piastowską. Na białym tle widzimy zielone słońce, którego zielone promienie nachodzą na zieloną cześć etykiety. Ma ono pewnie kojarzyć się z kolorem chmielu, ale jakoś przewrotnie skojarzyło mi się z zapachem skunksa i zieloną butelką. Pod słoneczkiem widzimy podstawowe informacje o piwie czuli zawartość alkoholu to 5%, 11,5° Plato, Barwa 10 – EBC, 26 IBU oraz zalecana temperatura – 6-8°C.

Na kontr etykiecie napisana jest klasyczna baśń, którą rzadko czytam oraz skład piwa w który wchodzi woda, słód jęczmienny, chmiel i drożdże. Piwo dolnej fermentacji.

Krawatka biało zielona, z rzymską liczbą IX oraz nazwą piwa. Kapsel czarny z logiem browaru

Przejdźmy do degustacji 06.10.2021, a piwo ma datę ważności do 15.05.2022

Aromat 14/14
Aromat słodowy, chmielowy, pełny

Wygląd 6/6
Piana biała, zbita drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się długo, raczej wysoka

Smak 17/18
Piwo jest słodowe, pełne, delikatnie chmielowe. Ciężko się testuję z dziurą wielkości naszej inflacji w zębie – ciągutki są złe…

Goryczka 5/6
Goryczka zbalansowana, chodź dla mnie mogła by być jeszcze o 6 IBU mocniejsza

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest pełne, wysycone odpowiednio.

Ogólne wrażenie:
Piwo jest bardzo dobre albo po prostu miałem ochotę na jakieś proste piwo. Poprzednio pijąc to piwo średnio mi smakowało, ale ta warka jest mega pijalna, szkoda ze w lodówce czeka Mastne, swoją droga dawno nie piłem. Lager z Cieszyna jest mega pijalny i polecam tak samo jak grę The Long Dark

Suma punktów: 47/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.