fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Kormoran Świąteczne – rozgrzewające piwo korzenne

Klasyczna butelka kormorana, o charakterystycznym kształcie mieszcząca 500 ml trunku. Etykieta okala butelkę dookoła i jest utrzymana w czarnym kolorze. Na froncie etykiety widzimy Zimowy domek, z choinką na tle nocnego nieba, wszystko skąpane jest w śniegu i mroku, całość rozjaśniają świąteczne lampki. Kapsel z nowym logiem. Widziałem również etykiety z śnieżynką

Na kontr etykiecie przedstawiono skale: chmielowość piwa jest na pierwszym poziomie, pełnia na trzecim, a słodycz została określona jako cztery i pół. Ekstrakt początkowy piwa to 16,5%. W skład piwa wchodzi woda, słód jęczmienny (jasny i ciemny), cukier, chmiel, goździki, skórka pomarańczy, cynamon, kolendra, imbir, ziele angielskie, kardamon.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 03.09.2021, a piwo ma datę ważności do 13.04.2021

Aromat 14/14
Aromat przyprawowy

Wygląd 6/6
Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana kremowa, zbita, średniowysoka dość trwała

Smak 15/18
Piwo słodkie, przyprawy wychodzą na pierwszy plan. Nic mu nie ubyło pomimo upływu czasu i terminu ważności.

Goryczka 5/6
Średnia  

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest pełne

Ogólne wrażenie:
Bardzo przyjemne sesyjne piwo na zimowe wieczory. od święta można śmiało wypić

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *