Kormoran Jasny – klasyczny Pilsner
Butelka o pojemności 500 ml z typowym dla tego browaru kształtem, logiem i nazwą browaru na szkle. Kapsel z logiem browaru. Etykieta owija całą butelkę po środku i dominują na niej dwa kolory beżowy, jak mniemam nawiązuje do słodu oraz zielony mający kojarzyć się z chmielem. Być może interpretuje to tak samo trafnie jak poloniści dzieła dawnych literatów. Na beżowym tle widnieje nazwa piwa Jasny, a na zielonym widnieje nazwa browaru Kormoran oraz nazwa stylu Pilzner.
Barwa piwa ma być złocista, a ekstrakt początkowy to 12,5 BLG. Zawartość alkoholu to 4,9 %.
Chmielowość jest na poziomie 3/5, pełnia 2/5 oraz słodycz 1/5. W związku z tym zapowiada się więc nieco wytrawnie. Do nadania gryczki użyto tradycyjnych europejskich chmieli. Pochodzące z polski odmiany to Marynka, Sybilla oraz chmiel aromatyczny Lubelski. Ponadto wykorzystano również chmiel pochodzący od naszych południowych sąsiadów, czyli czeski Żatecki oraz pochodzący z zachodu niemiecki Tettnanger. W sumie wykorzystano pięć odmian chmielu.
- Browar Zipfer – Keller bier
- Browar Wawrzyniec – Amora Preta Single Hop Session Hazy Ipa
- Schladminger– Marzen
- Perlenbacher – Pils
- Browar Wawrzyniec – Vic Secret Single Hop Session IPA
Degustacja
Przejdźmy do degustacji 16.08.2021, a piwo ma datę ważności do 09.12.2020
Aromat 14/14
Aromat słodowy chmielowy, bardzo przyjemny
Wygląd 6/6
Kolor złocisty, klarowny. Piana biała, średnio trwała zbita
Smak 15/18
Piwo faktycznie jest nieco wytrawne, lecz wyczuwalna jest słodowość
Goryczka 5/6
Goryczka nieco za delikatna jak na mój gust, mimo to jest ona zbalansowana. Ma długi finisz.
Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest wytrawne, nieco wodniste.
Ogólne wrażenie:
Piwo zdecydowanie bardzo dobre, Przypominam sobie, że już je wcześnie piłem u kumpla w Olsztynie
Suma punktów: 44/50
Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe
Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach.
Mam również Instagram – klik tutaj
Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkę „klik” lub zostać mecenasem na Patronite „klik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.