fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Kormoran Jasny – klasyczny Pilsner

Butelka o pojemności 500 ml z typowym dla tego browaru kształtem, logiem i nazwą browaru na szkle. Kapsel z logiem browaru. Etykieta owija całą butelkę po środku i dominują na niej dwa kolory beżowy, jak mniemam nawiązuje do słodu oraz zielony mający kojarzyć się z chmielem. Być może interpretuje to tak samo trafnie jak poloniści dzieła dawnych literatów. Na beżowym tle widnieje nazwa piwa Jasny, a na zielonym widnieje nazwa browaru Kormoran oraz nazwa stylu Pilzner. 

Barwa piwa ma być złocista, a ekstrakt początkowy to 12,5 BLG. Zawartość alkoholu to 4,9 %.

Chmielowość jest na poziomie 3/5, pełnia 2/5 oraz słodycz 1/5. W związku z tym zapowiada się więc nieco wytrawnie. Do nadania gryczki użyto tradycyjnych europejskich chmieli. Pochodzące z polski odmiany to Marynka, Sybilla oraz chmiel aromatyczny Lubelski. Ponadto wykorzystano również chmiel pochodzący od naszych południowych sąsiadów, czyli czeski Żatecki oraz pochodzący z zachodu niemiecki Tettnanger. W sumie wykorzystano pięć odmian chmielu.

Degustacja

Przejdźmy do degustacji 16.08.2021, a piwo ma datę ważności do 09.12.2020

Aromat 14/14
Aromat słodowy chmielowy, bardzo przyjemny

Wygląd 6/6
Kolor złocisty, klarowny. Piana biała, średnio trwała zbita

Smak 15/18
Piwo faktycznie jest nieco wytrawne, lecz wyczuwalna jest słodowość

Goryczka 5/6
Goryczka nieco za delikatna jak na mój gust, mimo to jest ona zbalansowana. Ma długi finisz.

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest wytrawne, nieco wodniste.

Ogólne wrażenie:
Piwo zdecydowanie bardzo dobre, Przypominam sobie, że już je wcześnie piłem u kumpla w Olsztynie

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *