fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Funky fluid – zestaw

Ponownie odwiedzając makowski Lidl udało mi się zdobyć ciekawy zestaw. Zdarzało mi się sięgać już po piwa z browaru Funky fluid, jednak cena nie przekonywała mnie do zbyt częstego sięgania po te piwa, a przecież jest wiele innych dobry piw w bardziej przystępnej cenie, których jeszcze nie próbowałem. Tym razem jednak było inaczej. W Lidlu pojawił się zestaw piw z szklanką 330 ml. To było świetnym impulsem by jednak sięgnąć po ów zestaw. Zwłaszcza że ostatnio interesuje mnie szkło od browarów z punktu widzenia kolekcjonerskiego.

W skrzyneczce, w której znalazłem wspomnianą wyżej szklankę, znaleźć było można trzy piwa. Everyday – Hazy APA, Gonna be late west coast IPA oraz Fulltime NEDIPA. Sam kartonik kosztował 34,99 zł

Szklanka dostępna wraz z zestawem piw rzemieślniczych Funky Fluid

Everyday – Hazy APA

Etykieta, której tłem jest kolor niebieski, na niej kolory żółte pomarańczowe i fioletowe układające się w buchający ogień. Bardzo ładne i przyciągające oczy. Po środku widnieje pasek z logiem browaru oraz nazwą piwa wraz z stylem w jakim je uwarzono. Samo piwo ma 4,6% alkoholu.

Na kontr etykiecie znajdujemy takie informacje jak goryczka, która w pięciostopniowej skali jest na trzecim poziomie, sugerowane szkło, które w zasadzie znaleźć było można w kartoniku. Piwo powstało z słodu jęczmiennego, pszenicznego, płatków owsianych i pszennych. Na temat chmieli i drożdży, niestety brak jest informacji.

Strona browaru jest bardzo uboga w takie dane. Strona polskikraft.pl wymienia następujące chmiele – Citra (USA), Mosaic (USA), Falconer’s Flight® (USA), Amarillo (USA). Ekstrakt początkowy to 12,5°BLG

Degustacja

Przejdźmy do degustacji 03.11.2021, a piwo ma datę ważności do 27.08.2022

Aromat 14/14
Aromat chmielowy, soczkowy bardzo przyjemny

Wygląd 5/6
Piana biała, niska, szybko opada. Piwo jest jasne, mętne

Smak 17/18
Piwo jest nieco wytrwane, soczkowe, bardzo przyjemne, pijalne

Goryczka 5/6
Goryczka zbalansowana, przyjemna, średnio utrzymująca się

Odczucie w ustach 5/6
Piwo lekko wytrawne i soczkowate

Ogólne wrażenie:
Bardzo fajne, przyjemne, lekkie piwo. 4,6% takie piwo nie męczy. Ile razy chce sięgnąć po jakieś piwo mocno chmielone to od razu musi mieć 6-7% alkoholu. Tutaj jest 4,5% i jest bardzo dobre. Można? Można.

Suma punktów: 46/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Everyday – Hazy APA

Gonna be late west Coast IPA

Etykieta butelki jest barwna. Dominują kolory zieleni, żółtego fioletu i bieli, które przelewają się między sobą tworząc dość bajeczny obraz. Po środku na pasku widzimy logo browaru oraz nazwę piwa wraz z stylem w jakim go uwarzono. Zawartość alkoholu to 6.8%

Do uwarzenia tego piwa posłuży słód jęczmienny. Goryczka wedle skali podanej z tyłu to 4/5. Strona www.polskikraft.pl wymienna następujące chmiele Citra (USA), Simcoe (USA), Chinook (USA), Comet (USA), Cascade (USA), Centennial (USA), Warrior (USA)

Ekstrakt początkowy to 15 ⁰ BLG. Jak podaje wspomniana wcześniej strona, piwo ma 6,4% jednak to na moim biurku ma o 4 dziesiąte więcej alkoholu.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 04.11.2021, a piwo ma datę ważności do 31.08.2022

Aromat 12/14
Aromat chmielowy

Wygląd 5/6
Piana biała, z dużymi bąblami, trwała. Piwo jest klarowne.

Smak 12/18
Piwo jest wytrawne, owocowe, ale nie ma jakiś rewelacji w porównaniu do pierwszego piwa wypada ono niezbyt specjalnie.

Goryczka 5/6
Goryczka dość mocna, średnio trwała, jednak przydała by się mała kontra

Odczucie w ustach 3/6
Piwo jest wysycone odpowiednio, jest ono jednak wytrawne

Ogólne wrażenie:
Piwo jest dobre, ale po pierwszym piwie z paczuszki czuje niedosyt po tym piwie.

Suma punktów: 37/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Gonna be late west Coast IPA

FULLTIME – NEDIPA – New England Double IPA

Etykieta jest równie barwna co w przypadku poprzednich, różne kolory takie jak niebieski, zielony czy żółty przelewają się między sobą. Po środku standardowo widzimy logo browaru, jego nazwę oraz zawartość alkoholu 7,7%. Że oni zawsze muszą robić te piwa takie mocne!

Z tyłu czytam, że do uwarzenia tego piwa posłużył słód jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane oraz płatki pszenne. Czyli podobnie jak w przypadku pierwszego piwa z paczki.

Ponownie posiłkując się stroną polskikraft.pl dowiadujemy się co nieco na temat tego piwa. Chmielowego aromatu piwu nadały amerykańskie chmiele takie jak Citra (USA), Mosaic (USA), Simcoe (USA), Chinook (USA). Ekstrakt początkowy tego piwa 19 ° BLG.

Degustacja

Przejdźmy do degustacji 04.11.2021, a piwo ma datę ważności do 31.08.2022

Aromat 10/14
Aromat słaby chmielowy,

Wygląd 5/6
Piana biała, zbita drobnopęcherzykowa, trwała, wysoka. Piwo ma barwę słomkową jest opalizujące

Smak 17/18
Piwo jest pełne, posiada ono cytrusowy aromat. Wyczuwalna słodycz

Goryczka 5/6
Goryczka średnia, zbalansowana, krótkotrwała

Odczucie w ustach 6/6
Piwo jest średnio wysycone, jest gładkie, delikatnie soczkowe

Ogólne wrażenie:
Piwo jest dobre, szkoda tylko, że jest tak mocne, to chyba dla mnie największa wada

Suma punktów: 43/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

FULLTIME – NEDIPA – New England Double IPA

Na stronie jednak widzimy to nas najbardziej interesuje, czyli skład. Podstawą jak zwykle jest woda. Do zacierania poszedł słód pale, ale, słód pszeniczny. Aromat uzyskano wykorzystując chmiel Cascade, Chinook, Citra. Do fermentacji wykorzystano klasyczne drożdże US-05, często wykorzystywane w tym stylu.

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *