Pils – Browar Trzech Kumpli
Pils pochodzący z klasycznej serii piwo z browaru Lotnego znaleźć można było w popularnym dyskoncie w Trzy paku wraz z szklaneczką 400 mililitra.
Butelka zawiera 500 ml piwa, które ma zawartość alkoholu na poziomie 4.4%, ekstrakt początkowy to 10,5% wagowo. Więc to lekkie piwo. Piwo uwarzono z słodu jęczmiennego. Goryczka na poziomie 20 IBU uzyskano z chmieli Saaz, Hallertau Mittelfrüh. Swoja droga goryczka dość niska jak na pilsa.
Etykieta prosta, podobnie jak w przypadku Porteru Bałtyckiego na etykiecie rzuca się nam nazwa piwa – Pils. Powyżej tej nazwy widzimy logo browaru, a poniżej podstawowe informacje o piwie oraz nazwę Trzech Kumpli. Całość jest pomiędzy dwoma kłosami, najpewniej jęczmienia. Kapsel, srebrny z logiem browaru.
- Browar Zipfer – Keller bier
- Browar Wawrzyniec – Amora Preta Single Hop Session Hazy Ipa
- Schladminger– Marzen
- Perlenbacher – Pils
- Browar Wawrzyniec – Vic Secret Single Hop Session IPA
Degustacja:
Przejdźmy do degustacji 28.09.2021, a piwo ma datę ważności do 31.05.2022
Aromat 13/14
Słodowy aromat, rześki, lekko chmielowy
Wygląd 5/6
Piwo ma słomkowym kolorem. O niskiej białej pianie, która szybko opada.
Smak 15/18
Piwo jest pełne, rześkie i bardzo pijalne
Goryczka 5/6
Goryczka średnia, chodź mogła by być nieco mocniejsza, lekko korzenna
Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest dość pełne jak na dziesiątkę, odpowiednio wysycone.
Ogólne wrażenie:
Bardzo dobry pils, może być spokojnie piwem codziennym.
Suma punktów: 37/50
Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe
Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach.
Mam również Instagram – klik tutaj
Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkę „klik” lub zostać mecenasem na Patronite „klik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.