fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Shark – Browar Widawa & Browar Kopyra

Piwo, które urosło już chyba do legendy. Shark, który powstał z kooperacji Browaru Kopyra i Browaru Widawa. Myślałem, że tego piwa już nie warzą, a tutaj wizyta w popularnym dyskoncie i o! Na półce wśród innych kraftów widzę piwo z żółtą etykietą – Shark.

Według blogu Browar Kopyra Shark jest najbardziej goryczkowym i najmocniej chmielonym piwem w Polsce. Z wynikiem 98 IBU zostawił w tyle popularny Ataku Chmielu (58 IBU) oraz Imperium Atakuje (81IBU) z Browaru Pinta. Wyniki pochodzą z 2012 roku, teraz poziom goryczki może być nieco inny.

Żółta etykieta znajdująca się na butelce otacza ją do dokoła. Na froncie widzimy tytułowego Sharka – czyli rekina. Na górze widzimy napis Browar Kopyra & Browar Widawa. Pod rekinem widzimy nazwę piwa. Ekstremely hopped sunny, Ale. Recipe by Tomasz Kopyra.

Z tyłu etykiety widzimy logo browaru Widawa, nazwę piwa. Piwo jest jasne, górnej fermentacji, niepasteryzowane i niefiltrowane. Butelka 0,5 L oraz alkohol to 4,7%. Do uwarzenia piwa wykorzystano słód jęczmienny oraz chmiele: Citra®, Cascade i Chinook. Do fermentacji wykorzystano popularne drożdże górnej fermentacji – Safale – US-05

Degustacja

Przejdźmy do degustacji 05.09.2021, a piwo ma datę ważności do 17.01.2022

Aromat 14/14
Aromat chmielowy, owoce tropikalne. Zdecydowanie ta trójca chmieli daje najfajniejszy aromat!

Wygląd 6/6
Kolor ma słomkowy kolor, jest nieco opalizujące. Piana biała, zbita dość trwała.

Smak 15/18
W piwo nieco wytrawne, mogło by być trochę bardziej pełne z ta goryczką. Piwo jest chmielowe

Goryczka 4/6
Obawiałem się, że te 98 IBU może wywołać stały uszczerbek na wyrazie mojej twarzy. Jednak goryczka wydaje się być zbalansowana i pasować do tego piwa. Jest ona zdecydowana, mocna, lecz nie jest ona nie przyjemna

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest nieco wodniste, chodź bardziej wytrawne. Nie do końca są to moje klimaty, ale piwo jest jak najbardziej ok.

Ogólne wrażenie:
Piwo jest jak najbardziej dobre, można śmiało je polecić innym smakoszom piwnym. Niski ekstrakt początkowy w stosunku do tej goryczki nie okazał się przesadny. Mam wrażenie, że już kiedyś uwarzyłem podobne piwo… (śmiechłem)

Suma punktów: 43/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *