fbpx
DegustacjePiwne degustacje

PRAŽAČKA světlé Desitka Pale Lager

Pochodząca z czeskiego browarku Bakalář półlitrowa butelka czeskiej desitki. Piwo ma 4% alkoholu. Według ocen-piwo.pl piwo ma 10°BLG. Piwo w swoim składzie zawiera wodę, słód jęczmienny oraz chmiel.

Etykieta na butelce jest owalna, rozdzielona na poł. Na białym tle widzimy kobietę w ludowym stroju trzymającą cztery kufle. Nad nią widzimy „Brewed in the Czech Republic”. Na czerwonym tle widzimy nazwę piwa „PRAŽAČKA” poniżej „Charm of czech beer”. Dalej czytamy „Světlé Desitka Pale Lager”. Na dole etykiety widzimy zawartość alkoholu 4% oraz pojemność butelki 0,5L

Na kontr etykiecie widzimy opis piwa i jego skład języku czeskim oraz słowackim. Widzimy również znak „Chronione Oznaczenia Geograficzne”.

Na szyjce butelki widzimy sreberko z logiem i nazwa piwa.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 29.09.2021, a piwo ma datę ważności do 17.01.2022

Aromat 13/14
Aromat słodowy, delikatnie chmielowy aromat

Wygląd 6/6
Kolor złocisty, klarowny, piana biała trwała i zbita. Utrzymuje się długo.

Smak 15/18
W piwo jest pełne, jak na desitke, megapijalne

Goryczka 6/6
goryczka średnia, przyjemna krótka.

Odczucie w ustach 4/6
piwo jest średnio wysycone, przyjemne

Ogólne wrażenie:
Śmiało można polecić jako piwo codzienne, przyjemnie się pije.

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *