fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Gose z markują – Browar zamkowy Cieszyn

Kolejne przeterminowane piwo z mojej kolekcji, przed państwem Gose z marakują, którego termin ważności minął 30 maja bieżącego roku. Z uporem maniaka udowadniam wam, że przeterminowane piwa mogą być smaczne. Nigdy przedtem nie miałem okazji pić piwa w tym stylu, więc pewnie niekoniecznie będę wiedzieć, czy jest dobre.

Etykieta umieszczona na półlitrowej butelce otacza ją dookoła. Barwa etykiety przechodź od żółtego do fioletowego. Na etykiecie widzimy logo browaru Zamkowego, nazwę piwa „Gose z marakują”. Pod spodem widnieje opis „niezwykła mieszanka kwaśnego pszenicznego piwa z jeszcze bardziej kwaśnym owocem marakują. Całość doprawiona kolendrą, solą i laktozą – po prostu musisz tego spróbować” No osobiście dla mnie brzmi to jak niezła mieszanka i niekoniecznie zachęca mnie do spróbowania tego piwa. Wedle etykiety piwo ma 4,9 % alkoholu, 13,5 stopni Plato. Goryczka na poziomie 8 IBU. Piwo zostało uwarzone we współpracy z PSPD.

Skład piwa jest następujący:

Słody: jęczmienny pszeniczny; marakuja (sok NFC), laktoza, płatki owsiane, kolendra, sól kamienna, chmiele, drożdże, bakterie Laktobacillus

Na koloratce widnieje nazwa piwa i rzymska liczba LIII (53). Kapsel z logiem browaru.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 31.09.2021, a piwo ma datę ważności do 30.05.2021

Aromat 14/14
Aromat cytrusowy, lekko kwaśny

Wygląd 3/6
Piana niska, zbita o brawie białej, bardzo ładna dość trwała. Piwo jest słomkowe, opalizujące, latają w nim farfocle

Smak 15/18
Piwo jest kwaśne, ale nie jest to jakiś przeraźliwy kwas w porównaniu do tych które piłem do tej pory. Nie czuć żadnych niepożądanych nut. Piwo wydaje się zgodne z opisem na kompendiumpiwa.pl Problem jest jedynie w tym, że ja nie przepadam za kwaśnymi piwami.

Goryczka 6/6
brak, zgodnie z stylem. Nawet by tutaj nie pasowała

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest kwaśne, wysycenie odpowiednie.  

Ogólne wrażenie:
Piwo jest zaskoczeniem dla mnie. Liczyłem ze wyleje to piwo, aż wstyd się przyznać. Niestety mam złe doświadczenia z kwaśnymi piwami, a to być może przekonało mnie by sięgnąć po kolejne, kwaśne piwo. Pomimo tego, że piwo przeterminowało się blisko trzy miesiące temu, jest ono nadal dobre i ciekawe w smaku.

Suma punktów: 42/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *