fbpx
DegustacjeKraftboxPiwne degustacje

Browar Maltgarden x Homebrewwers Adrian Miękina Rauchbock – Brewers Colab – PINK Butcher Paper / kraftbox

Trzecie już piwo z Kratboxa Kopyry. Chyba też pierwsze piwo z Maltgarden na blogu. Przyznam, że trochę obawiam się tego piwa ponieważ nie przepadam specjalnie za wędzonymi piwami, a przynajmniej do tego pory miałem okaże próbować trzy takie piwa i żadne mi nie podeszło. Rauchbock czyli wędzony koźlak z Marlgardena to kolaboracja z piwowarem Adrianem Miękiną.

Butelka półlitrowa z różowo fioletową etykietą. W składzie wypisane został jedynie słód jęczmienny, oraz alkohol 7,7% więcej informacji na etykiecie brak.

Według popularnego bloga piwo ma 18⁰BLG           

Kapsel czarny golas

Przekonajmy się jak podejdzie mi to piwo z kraft boxa, bo na razie to średnio on wypada.

Degustacja: Niestety gdzieś mi wcięło zdjęcie

Przejdźmy do degustacji 30.12.2021, a piwo ma datę ważności do 25.11.2022

Aromat 13/14
Delikatne zapach wędzonki unosi się z butelki. Nie jest to dla mnie jakieś przeraźliwe jak w piwach które miałem okazje do tej pory próbować. Więc wydaje mi się że to bardzo fajny aromat na piwo wędzone, choć nie przepadam za tym stylem. W zapachu wyczuwamy również nuty słodowe

Wygląd 5/6
Piana średniowysoka, średnio trwała. Piana biała. Piwo miedziane klarowne

Smak 15/18
Piwo jest pełne, słodowe. Wyczuwalne nuty meloidynowe i karmelowe, dopiero w trakcie picia uwalnia się wędzonka w tym piwie i nie jest ona jakaś nie przyjemna. Daje tło dla całości. Nie powinienem pisać tego w tej ocenie, ale gdyby tak wyrzucić ten wędzony aromat, to otrzymalibyśmy naprawdę super piwo. Dla mnie tragedii nie ma. Miałem już przygotowane alternatywne piwo, które miałem po nim wypić. Komuś śląska wpadła do fermentora chyba 😀

Goryczka 4/6
Goryczka brak.

Odczucie w ustach 6/6
Piwo pełne i solidne

Ogólne wrażenie:
Spodziewałem się wędzonego boczku w płynie, a otrzymałem całkiem spoko piwo. Wędzonka jest, nie jest ona przykra, ale nie przekonuje mnie to jeszcze to specjalnego sięgania po tego typu piwa. Naszczepcie mam prażynki. W połączeniu z piwem mogę mieć bekonowe prażynki.

Suma punktów: 43/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *