fbpx
DegustacjeKraftboxPiwne degustacje

Browar Pinta – WET HOP IPA / kraftbox

Czwarte otwarte przez mnie piwo z kraftboxa pochodzi z browaru Pinta. Cena za puche w sklepach to od 12,50 do 14 zł

Wet Hop IPA to piwo które zostało na chmielone szyszkami chmielu prosto z USA. Mrożony chmiel pochodził z Yakima Chief Hops. Do kadzi trafiły trzy odmiany chmielu: Simcoe, Azacca oraz Cascade. Piwna baśń obiecuje tropikalny, ziołowy i kwiatowy aromat. Na puszcze wygląda spoko, okaże się w kieliszku jak smakuje.

Piwo mieści się w białej puszce o pojemności 500 ml. Na biała puszkę została nalepiona biała etykieta.  Na jej froncie widzimy nazwę browaru, poniżej zdjęcie szyszek chmielu, a poniżej nazwę piwa. Na samym dole znajdziemy napis w języku angielskim: „Brewed with fresh whole hop cones”

Kontr etykieta, a raczej tył puszki zawiera podstawowe informacje o piwie. Ekstrakt początkowy to 16,5°BLG, alkohol 6,8%. Chmiele zostały już wymienione wyżej. Jeśli chodzi o skład wymienione są jedynie alergeny – słód jęczmienny.

Na stronie browaru znajdujemy jednak więcej informacji na temat składu. Słód jęczmienny pilzneński; płatki ryżowe błyskawiczne; chmiele (USA): do kotła – Flex®, Frozen Fresh Hops Simcoe®, Frozen Fresh Hops Cascade, Frozen Fresh Hops Azacca®; na zimno – Azacca®, Cryo Hops® Mosaic®, Simcoe®; drożdże SafAle™ US-05

Zapowiada się ciekawie, Pinta zawsze trzyma poziom.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 30.12.2021, a piwo ma datę ważności do 25.11.2022

Aromat 13/14
Owoce tropikalne, cytrusy, kwiatowy

Wygląd 5/6
Piana niska, trwała o barwie białej. Piwo słomkowe bardzo klarowne

Smak 17/18
Piwo jest pełne. Chmielowe aromaty wyraźne. Kwiatowe, cytrusowe, białe owoce. Nieco ziołowe

Goryczka 6/6
Goryczka konkretna. Dość długa jednak nie przykra

Odczucie w ustach 6/6
Piwo pełne i solidne

Ogólne wrażenie:
Spodziewałem się takich smaków i aromatów. Oczywiście nie zawiodłem się. Póki co najlepsze piwo z kraftboxa które próbowałem.  

Suma punktów: 47/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *