fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Marcowe – Browar Tenczynek

Gdzieś kiedyś nabyłem butelkę piwa Marcowego z Browaru Tenczynek i tak patrzę do kiedy zawartość jest ważna, a tu gafa – brak daty ważności.

Butelka jest zaopatrzona w czarny kapsel z logiem browaru Tenczynek. Na kontr etykiecie od samej góry widzimy nazwę browaru oraz rok założenia. Poniżej piękną rycinę przedstawiającą historyczny browar. Na czerwonym pasku poniżej widzimy nazwę piwa „Marcowe”. Spoglądając dalej w dół etykiety znajdujemy informacje na temat zawartości alkoholu – 5,6%, objętości butelki 500 ml oraz jaki był ekstrakt początkowy piwa, czyli 13,8%. Wszystko to jest otoczone medalami jakie zdobył browar. Znajdują się one na białym tle.

Z kontr etykiety dowiadujemy się, iż piwo zostało uwarzone wedle receptury medalowego piwa, które w 1904 roku otrzymało złoto w Pilznie.

Składnikami potrzebnymi do uwarzenia tego piwa był oczywiście słód pilzneński, monachijski, melonoidowy oraz wiedeński. Do na chmielenia piwa wykorzystano tradycyjne polskie chmiele takie jak marynka i lubelski. No i oczywiście drożdże. Skoro piwo jest marcowe zapewne drożdże są dolnej fermentacji.

Brak daty na etykiecie

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 22.08.2021, a piwo ma datę ważności do „kto to wie”

Aromat 14/14
Aromat słodowy, aromat chleba razowego zdecydowanie pochodzący od słodu monachijskiego i melonoidowego.

Wygląd 5/6
Barwa piwa jest bursztynowa, nie jest ono jednak klarowne. Piana biała, zbita średnio utrzymująca się. Po opadnięciu przykrywa ona delikatnie powierzchnie piwa. 

Smak 18/18
Piwo jest pełne, dominują nuty chleba razowego, zdecydowany wpływ słodu monachijskiego i melonoidowego. Piwo jest pozbawione jakichkolwiek estrów.   

Goryczka 5/6
Goryczka delikatna, zbalansowana

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest pełne, chodź po przełknięciu czuje się jakoś wodnistość tego piwa

Ogólne wrażenie:
Takie Marcowe piwa to ja mogę pić.

Suma punktów: 46/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *