fbpx
DegustacjeKraftboxPiwne degustacje

Browar Ziemia Obiecana Straight Outta Ziemka / kraftbox

Piąte piwo z grudniowego krafboxa. Niepozorna biała puszka, z lecącą czerwona rakietą, pozostawiającą za sobą czerwony ślad Pewnie w ogóle nie zwróciłabym na nią uwagi w sklepie, bo też nic o sobie nie mówi. Cena w necie wacha się między 10 a 15 zł

Z tulu puszki mamy logo browaru Ziemia Obiecana, to jest też debiut tego browaru na moim blogu.  Straight Outta Ziemka – jest nazwa piw, która mówi tyle, że kojarzę nazwisko Ziemek. Mamy również przedstawiony skład piwa: woda, słód jęczmienny, słód owsiany, chmiel i drożdże. Chmiele to Galaxy, Sabro, Sultana. Ekstrakt początkowy to nieznana nam wartość, a alkohol to 7%.

Data puszkowania to 22/11/2021, niestety data ważności mi się rozmyła fatalnie to wygląda Nie ma nawet stylu w jakim uwarzono to piwo.   Gdzieś  na facebooku widziałem piwo z kraftboxa  gdzie było piwo z tego browaru w kraftboxie ale inne z półtora miesięczną datą. Później sklep dosłał kolejne piwo osobie wstawiającej wspomniany post, to samo które mam przed sobą.

Rozmazana data na puszce

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 02.01.2022, a piwo ma datę ważności do 22.02.2022

Aromat 13/14
Owoce tropikalne, białe owoce,

Wygląd 5/6
Piana średniowysoka, trwała o barwie białej. Piwo słomkowe mętne

Smak 16/18
Piwo jest pełne. Soczek, owoce, taka multiwitamina gazowana. Smakuje ciekawie

Goryczka 6/6
Goryczka delikatna

Odczucie w ustach 3/6
Piwo pełne, soczkowate. Wysycenie jest bardzo drażniące i gryzące

Ogólne wrażenie:
Byłem uprzedzony do tego piwa, raz po akcji na fejsie, dwa z tą datą to też mi się to nie podoba. Koniec koców piwo jest bardzo dobre i póki co jedno z lepszych w tym kraftboxie  

Suma punktów: 43/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *