fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Kilkenny – Irish Red Ale

Kolejna zguba, której termin ważności minął w styczniu 2021. Piwo nabyłem w Austrii. Z etykiety dowiadujemy się, że pierwsze piwo zostało uwarzone w browarze St. Francis Abbey Brewery w 1710 roku, Markę Kilkenny oraz recepturę na piwo Irish Red Ale nabyłGuinness w 1965 r.  Te wszystkie informacje widzimy na etykiecie piwa która jest owalna. Przedstawia ona również rycinę browaru, a główne kolory jakie na niej dominują to czerwień, złoty, zielony i biały. Krawatka jest czerwona, z nazwą browaru, piwa w kolorze białym. Oraz ryciną browaru.

Kontr etykieta jest czerwona wraz z informacjami zapisanymi w kilku jeżykach. Piwo zostało uwarzone z słodu jęczmiennego, , wody i drożdży. Początkowy ekstrakt to 9,9 Plato, a alkohol to 4,3%. Butelka 330 ml

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 19.10.2021, a piwo ma datę ważności do 14.01.2021

Aromat 12/14
Aromat słodowy, lekko miodowy

Wygląd 5/6
Piana biała, zbita, trwała, wysoka. Piwo jest klarowne, ciemno bursztynowe.

Smak 15/18
Piwo jest słodowe, pełne. wyczówalny karmel

Goryczka 4/6
Goryczka słaba

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest nieco wytrawne, a wysycenie odpowiednie.  

Ogólne wrażenie:
Termin ważności odcisnął piętno na tym piwie jednak nie ma dramatu.

Suma punktów: 38/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *