fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Imperial IPA – KOMES Browar Fortuna

Czerwona owalna Etykieta świetnie kontrastuje z brązową półlitrową butelką. Na etykiecie widzimy białego orła jako logo, który jest zwrócony w lewą stronę. Pod spodem białą czcionką nazwa serii piw – Komes oraz nazwa piwa wraz z podstawowymi informacjami. IMPERIAL IPA, alkohol 7% objętościowo, a ekstrakt początkowy to 18% wagowo. Dalej widzimy AD 1889 oraz logo serii, które jest wypukłe. Na samym dole etykiety wymieniono chmiele, które wykorzystano do chmielenia na zimno – AZACCA®, Oktawia, Cascade.

Krawatka również jest czerwona, z białym orłem, nazwą piwa i nazwą serii piw – KOMES. Piwo Imperial IDIA PALE ALE (IPA) powstało w 2020 roku.

Na kontr etykiecie czytamy, że Imperialna ODMIANA IDIA PALE ALE powstała z myślą o jeszcze większej dawce piwnych doznań. Do kompozycji smaku i aromatu wykorzystano amerykańskie i polskie odmiany chmielu. Piwo w aromacie ma nutę mango, białych owoców (o matko XD) i cytrusów, a ja jak zwykle otwieram piwo po terminie. Ale już uporządkowałem swoją piwniczkę Obiecuję ze to się więcej nie powtórzy.

W składzie piwa wchodzi słód pilzneński, pszenica, płatki owsiane, cukier, wspominane wcześniej chmiele AZACCA®, Oktawia, Cascade oraz drożdże Safale -33. Dodano również informacje, iż piwa nie należy pić w szklance, lecz w kieliszku do zaleceń, których pośpiesznie się dostosowałem.

Przejdźmy do degustacji

21.09.2021, a piwo ma datę ważności do 27.07.2021, czyli wielkiej tragedii nie ma pomijając fakt ze to IPA w bardziej stylu NEIPA

Aromat 14/14
Aromat słodowy, słodki chmielowy, owocowe – zwłaszcza te białe owoce

Wygląd 4/6
Kolor słomkowy, mętny. Piana biała, średnio trwała zbita. Bardzo dużo osadu poszło z butelki co wyglądało kiepsko.

Smak 17/18
Piwo pełne, słodkawe. Wyczuwalne nuty owocowe

Goryczka 5/6
słaba.

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest gładkie, delikatnie wysycone. Jak na 7 procent czuje lekkie rozgrzewanie. Piwo jest bardzo pijalne.

Ogólne wrażenie:
Cóż zaopatrzę się w jakąś świeższą butelkę i porównam,

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *