fbpx
DegustacjeKraftboxPiwne degustacje

Browar Birbant – Topaz / kraftbox

Siódme już piwo z zestawu kraftbox cena za puszkę półlitrowego napitku to około 14,50 zł. Na razie to wszystkie ceny wychodzą powyżej 10 zł prócz zegarka. Jednak to to też zależy gdzie patrzymy. Zostało jeszcze 5 browarków.

Czarna puszka z czarna połyskującą naklejka do dookoła. U szczytu widzimy nazwę browaru. Poniżej widzimy maskę kojarząca się z kosmitami, albo Fallautem. Pod maską widzimy nawę piwa TOPAZ. Piwo to West Coast Double IPA 19°Plato i srogie dla mnie 8,5 alkoholu.

Tył puszki ma dla nas więcej informacji. Piwo jest niefiltrowane, jasne i pasteryzowane. Przy jego tworzeniu wykorzystano wodę, słód jęczmienny pilzneński, płatki ryżowe. Gorycz i aromat uzyskano dzięki chmielom Topaz, Citra, Chinook i Columbus. Wszystko przerobiły klasyczne drożdże US-05

Goryczka według producenta to 6/6.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 30.12.2021, a piwo ma datę ważności do 30.11.2022

Aromat 14/14
Zdecydowanie chmielowy aromat. Dominują w nim białe owoce i cytrusy

Wygląd 5/6
Piana biała średnio wysoka zbita drobnopęcherzykowa. Piwo jasne bardzo klarowne.

Smak 15/18
Piwo jest nieco wytrawne w odbiorze. Chmielowo owocowy smak.

Goryczka 5/6
Goryczka zdecydowana, wyraźna, lecz nie jest jakaś super, delikatnie szorstka

Odczucie w ustach 5/6
Piwo wytrawne. Nieco szorstkie w odbiorze.

Ogólne wrażenie:
Piwo jest ok, chodź mogło by być nieco słodsze przy tak dużym ekstrakcie początkowym

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *