fbpx
DegustacjeKraftboxPiwne degustacje

Browar Funkyfluid – AUBURN/ kraftbox

Ósme w kolejce piwo z składanego przez Kopyre pudła. Tym razem kieliszku ląduje   AUBURN, Rye Hazy DIPA cena kształtuje się od 13 do 15 zł

Półlitrowa butelka zawiera żytnie Hazy DIPA. Ekstrakt początkowy to 18°BLG, alkohol to 7,5. Etykieta bordowo pomarańczowa, z przeplatającymi się różnymi wzorami.

Jak zwykle z piwami od Funkyfluid nieco trudno z informacjami o składzie. Alergeny to słód jęczmienny, słód żytni, słód pszeniczny oraz płatki owsiane. Zaś piwna baśń opowiada nam o chmielach Citra, Centennial, Cascade, Columbus. Piwo jasne, niefiltrowane i pasteryzowane. Goryczka to 4/5, a zalecana temperatura spożywania to 8-10 stopni Celsjusza.

Kapsel różowy z logiem browaru.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 30.12.2021, a piwo ma datę ważności do 24.11.2022 chyba bo znów mam rozmazaną etykietą.

Aromat 14/14
Zdecydowanie chmielowy owocowy. Mango i inne cytrusy

Wygląd 5/6
Piana biała wysoka zbita drobnopęcherzykowa. Piwo mętne, jasne.

Smak 17/18
Piwo bardzo ciekawe w smaku. Głównie cytrusy i ta żytność.

Goryczka 5/6
Goryczka wyraźna, jednak krótka,

Odczucie w ustach 7/6
Piwo o ciekawej teksturze. Soczkowate. Gryzące wysycenie

Ogólne wrażenie:
piwo wyróżnnia się na tle innych piw. Jest inne niż wszystkie te DDH IPA czy NE IPA. Mamy powiew świeżości. No chyba ze ta Coffee IPA którą ostatnio piłem….

Suma punktów: 45/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *