fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Fortuna – Miłosław – Chmielowy Lager

Ekstrakt początkowy tego piwa wyniósł 10 Blg, z czego uzyskano 4,5% alkoholu. Goryczka uzyskana z amerykańskiego chmielu wyniosła 27 IBU, a barwa piwa to 17 EBC.

Kolejne piwo z serii Miłosław gości na mym stole. Tym razem jest to chmielony lager, którego aromat zbudowany jest dzięki takim chmielom jak Mosaic, Citra, Azacca. Bazom do stworzenia tego lagera był słód pilzneński, monachijski. Drożdże dolnej fermentacji.

Etykieta piwa jest w odcieniach zieleni, u jej szczytu widzimy logo oraz rycinę przedstawiająca browar Fortuna. Nad grafiką przedstawiającą zabytkowy browar w Miłosławie widzimy nazw piwa „Chmielowy lager”. Otwarta fermentacja jest sztandarowa dla browaru fortuna i informują o tym na każdej etykiecie. Na kontr etykiecie są wszystkie podstawowe informacje o pawie zawarte już w pierwszym akapicie. 

Krawatka jest również w odcieniach zieleni, z logiem browaru oraz nazwą serii, kapsel zielonkawo kremowy z grafiką browaru.  

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 13.10.2021, a piwo ma datę ważności do 27.01.2022

Wygląd 6/6
Piana biła, zbita trwała. Piwo jest klarowne o bursztynowej barwie.

Smak 18/18
Piwo jest wytrawne, zbalansowane. Wyczuwalna chmielowość w smaku

Goryczka 6/6
Goryczka zbalansowana, czuć amerykańskie chmiele. Pomimo tego ze piwo jest dość wytrawne, goryczka nie jest jakaś nie przyjemne czy zalegająca. Jest bardzo odpowiednia i dodaje fajnego charakteru temu piwu

Odczucie w ustach 5/6
Piwo wytrawne, wysycenie odpowiednie  

Ogólne wrażenie:
Piwo jest rewelacyjne i chętnie bym po nie sięgnął latem. Jest zarazem orzeźwiające i mega pijalne. Bardzo udana warka

Suma punktów: 49/50

Aromat 14/14
Aromat chmielowy

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *