fbpx
DegustacjeKraftboxPiwne degustacje

Browar Lubrow – #2 Wet Hop Polish Pils/ kraftbox

Kolejny browar, który po raz pierwszy gości na moim blogu. Przed wami  Browar Lubrow z #2 Wet Hop Polish Pils. Jest to 10 piwo z grudniowego kraftoxa. Zostały już tylko dwa RISy do przetestowania. Najniższa cena jaką znalazłem to 6,50 złoty.

Puszka 330 ml srebrna z plastikową przeźroczystą etykietą. Widzimy na niej busa z którego wysypują się szyszki chmielu z logiem browaru na boku. W tle widzimy nazwy chmieli wykorzystanych do uwarzenia tej warki –  EXP 2/20 i Zula. Piwo chmielono wyłącznie na gorąco – 35 g/l świeżej szyszki. Na froncie puszki oprócz wspomnianego busa widzimy też logo browaru, a kiedy lepiej się przyjrzymy to u dołu widzimy również dodatkowe informacje. Polish pils 11ºBLG i 5,2% alkoholu. Bardzo niewyraźnie, wręcz mi się to nie podoba.

Z tyłu znajdziemy również podestowe informacje o składzie piwa: Woda, Słody Jęczmienne, Słód Żytni, Słód Pszeniczny, Chmiel, Drożdże 

Zapowiada się lekko przyjemnie i wytrawnie.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 28.01.2022, a piwo ma datę ważności do 04.11.2022.

Aromat 16/14
Aromat lekko chmielowy, słodowy. Taki lagerowy, pilsowy zapach, nic dodać, nic ująć.

Wygląd 4/6
Piwo jest opalizujące, jasno bursztynowe. Nie mogę tego przeżyć, nawet ja w domu potrafię zrobić klarownego pilsa. Piwo Nadrabia za to  pianą. Wysoka biała zbita, długo się utrzymuje, taka biała czapa, a to znów dla mnie ostatnio wyzwanie.

Smak 15/18
Wytrawne, chmielowe. Czuć również słodowość.

Goryczka 3/6
Goryczka delikatna na początku, potem przekształca się w zdecydowaną długą goryczkę. Nie do końca moja bajka. Wolę krótką, acz solidną goryczkę.

Odczucie w ustach 5/6
Piwo odpowiednio wysycone, pijalne, może ta goryczka jest nieco sciągająca.  

Ogólne wrażenie:
Fajnie, że jest to puszka 330 ml. Gdybym miał wypić całe 500 mogłoby być nie do końca przyjemnie. Jednak taka mała puszka jest fajna. Podoba mi się innowacja na mniejsze piwa. Zamiast dwóch można sobie wypić trzy różne. Bardzo dobre piwo.

Suma punktów: 43/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *