fbpx
Poradniki

Kufel z własnym logo oraz kapsle. Moja przygoda z WOŚP 2022

Już drugi rok z rzędu Blog Trzy Baryłki wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka WOŚP była dla mnie szczególna, gdyż 30 jubileuszowy finał pod hasłem „Przejrzyj na oczy” wspierał okulistykę dziecięcą. Sam od dziecka borykam się z wadą wzroku i nawet nie sposób opisać jak lekka wada wzroku potrafi uprzykrzyć życie chcącemu się cieszyć dzieciństwem dziecku. Szkoła też tego dzieciom nie ułatwia, przynajmniej w latach 90.  Dlatego w tym roku prócz wystawienia kolejnych autorskich kapsli na licytacje, postanowiłem sam coś wylicytować, a fajnie było by, gdyby było to coś związanego z moim hobby. Tak właśnie trafiłem na fajną aukcję „Szklanka do piwa grawerowana”.

Kufel i kieliszek z własnym logiem

Aukcję organizował sklep internetowy MyGift.pl. Przedmiotem aukcji była szklanka o wysokości 23 cm i pojemności 500 ml, wyprodukowaną przez znaną firmę KROSNO. Sklep zobowiązał się, iż spersonalizuję szklankę pod życzenie kupującego. To zmotywowało mnie do tego, żeby wygrać tą licytacje. Zawsze marzyłem by mieć szklaki bądź kufel z własnym logo domowego browaru. Przy okazji mogłem tez wesprzeć ważną inicjatywę.

Pokal 300 ml z logo grawerowanym laserowo.

                W licytacji brały udział trzy osoby, a sama licytacja zakończyła się na kwocie 38,50 zł. Oczywiście wygrałem tę aukcję, inaczej nie było by mowy o tak długim wpisie. Przedmiotem aukcji, którą wygrałem była szklanka i to bardzo wysoka. Niezbyt lubię pić z tego typu szkła, zdecydowanie wolę kieliszki w typie sniffer. Postanowiłem zapytać sklep czy mogę zamieścić swoje autorskie logo na szklance i czy ewentualnie mogę zamienić je na kieliszek do piwa. Firma okazała się bardzo elastyczna i zaproponowała mi pokal 300 ml i wysłała zdjęcie. Zdecydowanie przypadł mi do gustu. Kiedy kieliszek do mnie dotarł zachwyciła mnie jakość wykonania. Logo zostało wygrawerowane na powierzchni kieliszka technika laserową i jest ono białe. Taki kieliszek świetnie będzie nadawać się do degustacji porterów bałtyckich lub imperialnego stouta. Podczas degustacji takich trunków logo będzie się świetnie wyróżniać. Kiedy przyjrzymy się z bliska grawerowi, widzimy wysoką jakość wykonania. W moim logu można zauważyć bardzo drobne detale, które zostały tutaj przedstawione perfekcyjnie.

Kufel o pojemności 660 ml ważący niecały kilogram.

                Postanowiłem przejrzeć pozostałą ofertę sklepu, znalazłem w niej wiele ciekawych artykułów które można było podpiąć pod moje hobby. Moją uwagę przykuł kufel o pojemności 660 ml tutaj link do sklepu – klik. Jak to mówią hobby kosztuje i postanowiłem, więc się „szarpnąć” (darmowa dostawa trzeba korzystać). Kufel został wykonany przez turecką firmę Pasabahce. Kiedy kufel trafił w moje ręce zwróciłem uwagę na jego ciężar, bo aż 980 g. Solidny kufel wypełniony ulubionym domowym piwem będzie doskonały w ćwiczeniu chwytu barowego. Podstawa kufla jest solidna i szeroka co czyni go mało wywrotnym w porównaniu z typową szklanką do piwa co można traktować jako atut. Szkło jest bardzo ładne, nie ma na nim żadnych ostrych krawędzi. No i samo logo prezentuje się na nim zacnie. Kufel ma wysokość 15 centymetrów, podstawa to ponad 10 centymetrów, zaś średnica górna to ponad 9 centymetrów. Kufel jest zatem duży, więc i logo też jest sporych rozmiarów co tylko cieszy, gdyż jeszcze lepiej widać na nim szczegóły.

Laserowy grawer zapewnia bardzo wysoką jakość.

Co do samego procesu zamówienia, ja wysłałem plik .PNG. Widocznie logo było zbyt skomplikowane, dlatego poprosili mnie o plik .ai, .eps, .svg lub pdf. Widać zależy im by klient był jak najbardziej usatysfakcjonowany. Wysłałem plik w formacie .ai. Efekty widzicie na powyższym zdjęciu. Całość dotarła do wskazanego przeze mnie paczkomatu. Zamawiany spersonalizowany logotyp na kuflu zawsze jest biały i nie ma możliwości wyboru innego koloru.

W samym sklepie znajdziemy również inne gadżety, które są związane z naszym hobby. Takie jak otwieracze, nosidełka o piwa, deski, podkładki, breloki do kluczy. Jednak dla mnie najciekawsze są te poniżej. Poważnie to rozważę, kiedy będą mnie pytać jaki chce prezent pod choinkę.

Kolejne zbliżenie na mój piękny kufel

Kapsle z własnym logiem

O tym, że robię sobie kapsle z własnym logiem wiecie już z poprzedniego postu – klik. Bo co jak co, ale obdarowany domowym piwem kumpel na pewno zwróci uwagę na tego typu bajer. Również w tym roku postanowiłem wystawić nowe kapsle na aukcje charytatywną i wesprzeć WOŚP. Jednak zamówienie złożyłem zbyt późno i zdążyłem wystawić tylko jedną aukcję, w której znajdowało się 7 kapsli. W licytacji brało udział osiem osób, a samą aukcję obserwowało 14 osób. Obserwowałem inne aukcje z kapslami jednak, żadna nie osiągnęła tak wysokiej kwoty. Licytacja zatrzymała się na kwocie 104,49 zł! W takim wypadku jeden kapsel był wart niecałe 15 złoty, to całkiem sporo moim zdaniem. Ciekawe jaką wartość osiągną te kapsle w przyszłości. No i co ja mam teraz robić nabijać je na butelki czy nie?

Dla mnie ten jubileuszowy trzydziesty finał WOŚP był bardzo ciekawy i wzbudził we mnie dużo ekscytacji. Do tego dochodzi poczucie, że moje hobby może jednak komuś pomóc, a to cieszy najbardziej. Dlatego po zakończeniu tego postu z uczuciem satysfakcji zabiorę się do planowania kolejnej warki.

Więcej zdjęci na instagramie! zapraszam!

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *