fbpx
AustiaDegustacjePiwne degustacje

Browar Insel – Brauerei Baltic Ale

Butelka 330 ml skryta za ciekawym papierowym opakowaniem. Butelka owiniętą jest szarym papierem z wizerunkiem orła z skierowaną głową w prawo. Poniżej widzimy nazwę piwa Baltic Ale. Została również zapisana informacja o alkoholu, która wynosi 7,5%, oraz wspomniana wcześniej pojemność butelki.

Nad głową orła widzimy w jakich latach piwo zdobyło nagrody podczas „London World Beer Awards” było to w latach 5016, 2017, 2018 i 2018. Widocznie w jednym roku zdobyli dwa wyróżnienia. Poniżej napis – FLASHEN ENREIFUNG – piwo dojrzewało z butelce, czyżby było ono refermentowane?

Krawatka papierowa nałożona na papierowe opakowanie przedstawia logo browaru. Kapsel czarny z logiem browaru

Z tyłu widzimy profil smakowy, jaki ma piwo, sugerowane szkło oraz temperatura. W skład piwa wchodzi woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, glukoza, chmiel i drożdże.  W nawiasie „zucker vollständig vergoren in flaschengärung traditionelle methode” – cukier w pełni sfermentowany w butelce, refermentacja tradycyjną metoda. Czyli jednak. Nie mogę znaleźć informacji czy piwo było pasteryzowane. Jak również data ważności jest dla mnie nie znana

Degustacja

Przejdźmy do degustacji 21.10.2021, a piwo ma datę ważności mi bliżej nieznaną.

Aromat 14/14
W aromacie klasyczna Belgia.

Wygląd 5/6
Piana biała zbita, wysoka niczym ubite białko z jajka. Piana trwa i twa i nie opada.  Piwo jest złociste, lekko mętne.

Smak 15/18
Piwo jest pełne, bardzo drożdżowe. W smaku typowo belgijskie.

Goryczka 3/6
Goryczka słaba, tutaj jakoś mi jej zdecydowanie brakuje

Odczucie w ustach 6/6
Piwo pełne i solidne, gładkie w smaku.

Ogólne wrażenie:
Piwo robi dobre wrażenie i ta piana mega długo się utrzymuje. Sama butelka też wydaje się ciekawa. Bardzo nietypowe zapakowana. Aż musiałem zerknąć co ma pod spodem.

Suma punktów: 43/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *