fbpx
Uncategorized

Browar Lotny – Trzech Kumpli – Pan IPani

Na dobre w świat polskiego kraftu weszły puszki. Puszki, które przecież miały się nie przyjąć ze względu na sam fakt iż są puszkami. Bo przecież oddani fani kraftu przywykli do butelki, a puszka będzie oddawać swój metaliczny posmak.  Prawda jest taka, że puszka jest lepsza dla piwa niż butelka. Zdaje się nawet, że dla samego środowiska jest ona lepsza. Tak o to stoi przede mną puszka Trzech kumpli Pan IPani.

Na froncie puszki widzimy logo browar, jakże zmyślne logo. Poniżej widzimy nazwę piwa oraz styl w jakim je uwarzono – Weat India Pale Ale. Wszystko na tle czegoś na wzór witrażu z motywem roślinnym. Z tyłu puszki widzimy podstawowe informacje o piwie, jak skład, ekstrakt  i alkohol. Na stronie znajdziemy informacje o użytych chmielach. Piwo po raz pierwszy uwarzone ostało w  2015

Alk. 6 %, Ekstrakt: 16.5 %, IBU: 45

Chmiele:
Perle, Amarillo, Citra, Mosaic

Składniki:Woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki pszenne, płatki owsiane, chmiel, drożdże

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 13.08.2022, a piwo ma datę ważności do 03.10.2022.

Aromat 13/14
chmielowy, nieco szorstki, kwiatowy, cytrusowy,

Wygląd 6/6

 Biała wysoka trwała piana. Piwo mętne słomkowe

Smak 18/18
Orzeźwiający, cytrusowy, białe owoce. Bardzo pijalne. Nie czuje żadnego podejrzanego smaku od puszki, puszki są spoko.

Goryczka 6/6
Goryczka średnia, odpowiednia,

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest pełne, gładkie, wysycenie odpowiednie, czuć delikatne rozgrzewanie

Ogólne wrażenie:
Piwo bardzo pijalne, ciut alkoholowe. Podoba mi się puszka, jest lekka w porównaniu do butelki, jednak bardziej podatna na urazy. Piwo tak dobre jak z butelki, a może lepsze.   

Suma punktów: 48/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *