fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Lotny – Trzech Kumpli – Redlic

Relic to piwo pochodzące z serii klasycznej warzonej przez browar Lonty. Pierwsze co rzuca się w oczy to etykieta, która od razu skojarzyła mi się z piwem, o który pisałem wcześniej – Oaty. Jak zwykle wygląd etykiety hipnotyzuje, jest ona po prostu piękna. Zbudowana z przeróżnych figur geometrycznych osadzonych na jasno ni to pomarańczowym ni to czerwonym kolorze. Wszystko to na półlitrowej puszce.

Relic to to piwo w angielskim stylu Mild, ale. Ekstrakt początkowy to 9,5 % Plato, a alkohol to 3,3%. Zaskakujące niski ekstrakt, obawiam się wodnistości.

Skład to Woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Chmiele East Kent Goldings, Fuggles 

Piwo jest wysycone azotem i zaleca się by wylewać je gwałtownie.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 20.08.2022, a piwo ma datę ważności do 04.08.2023.

Aromat 14/14
Słodowy, orzechowy, delikatnie karmelowy

Wygląd 5/6

 Piwo ciemno bursztynowe. Piana kremowa, dość wysoka po nalaniu wedle zaleceń. Jednak po jakiś czasie opada i ładnie trzyma się delikatnie nad piwem

Smak 18/18
Delikatnie owocowy, bardziej orzechowy, tostowy. Lekko karmelowy.  Wszystko tutaj świetnie współgra, idealny balans

Goryczka 6/6
Goryczka średnia. Mild z tego co mi wiadomo, powinien być raczej mało goryczkowy. Jednak ta goryczka tutaj świetnie gra i pasuje.

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest lekkie. Piwo jest wysycone azotem, więc spodziewałbym się tutaj podobnej do Guinnesa gładkości, jednak tego tutaj nie znajduje. Może kulka typowa dla wspomnianego piwa by tutaj pomogła. Co ciekawe nie jest w ogóle wodniste.

Ogólne wrażenie:
Lekkie, bardzo pijalne piwo. Niski poziom alkoholu sprawia, że piwo mogło by być z powodzeniem piwem codziennym, tylko cena nieco tutaj mnie ogranicza. No wiem co pójdzie w kocioł w najbliższym czasie. 

Suma punktów: 48/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *