fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Za miastem – Błogi stan

Błogi Stan to piwo uwarzone w stylu New Zealand IPA przez browar Za Miastem. Na froncie etykiety widzimy nazwę browaru, piwa oraz styl. Widzimy również tam rysunek przedstawiający nielota – ptaka Kiwi. Podstawowe informacje na froncie to alkohol – 6% oraz ekstrakt początkowy 15%

Skład piwa to woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki pszenne, płatki owsiane, chmiele: Rakau, Wai-iti, Kohatu, drożdże US-05

Kapsel biały z logiem browaru.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 19.08.2022, a piwo ma datę ważności do 26.06.2023.

Aromat 12/14
słodowy, chmielowy, nieco alkoholowy

Wygląd 5/6

Piwo mętne, złociste, Piana średniowysoka biała. Utrzymuje się przez krótki czas.

Smak 15/18
Piwo jest owocowe, delikatne, delikatnie cytrusowe

Goryczka 5/6
Goryczka słaba,

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest dość pełne, chodź ma się uczucie wodnistości, lub soczystości, ciężko to nazwać. Piwo nieco zbyt mocno wysycone.

Ogólne wrażenie:
Piwo jest w porządku, jest pijalne, nie ma tutaj żadnych ochów i achów, jednak całkiem przyjemne piwo na gorący wieczór.   

Suma punktów: 42/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *