fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Ziemia Obiecana – Piwko kolońskie

Biała puszka z czarnym wieczkiem o pojemności 500 ml oklejona jest białą etykietą. Na froncie widnieje rysunek butelki, od której powinien bić blask, być może to autor miał na myśli.  

Kiedy odwrócimy nieco puszkę widzimy napis Jasne pełne w stylu kolońskim (Kölsch) o nazwie Piwko Kolońskie. Piwa nie można nazwać po prostu Kölsch, gdyż nazwa jest zastrzeżona i mogą ją używać jedynie browary z Kolonii w Niemczech.

Piwo jest niepasteryzowane, niefiltrowane. Ta pierwsza informacja powinna być bardziej i dosadniej przekazana klientowi. Takie piwo warto wtedy przechowywać w chłodnym miejscu.

Skład piwa to woda, słód jęczmienny Bestmalz Heidelberg, chmiel drożdże WLP029 Kolsch. Wykorzystane chmiele to Hallertauer Mitekfruch, Spalter Select

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 27.09.2021, a piwo ma datę ważności do 24.01.2023. Piwo spakowano 24.08.2022

Piwo można zobaczyć w sklepie pod linkiem Piwko kolońskie

Aromat 11/14

Pierwszym skojarzeniem zaraz po otwarciu puszki było piwo pszeniczne. Ale po jakimś czasie zacząłem wyczuwać, kwaśne jabłka lub domowy wytrawny cydr.

Wygląd 2/6
Biała wysoka trwałą drobno pęcherzykowa piana. Piwo jest mętne, a Kölsch powinien być klarowny

Smak 16/18
Piwo jest delikatnie kwaskowe. Wyczuwalne jabłka, kwiatowe aromaty. Wydaje się ono delikatne o przyjemnym finiszu

Goryczka 5/6
Goryczka średnia, gładka całkiem przyjemna.

Odczucie w ustach 5/6
Piwo lekkie, gładkie bardzo pijalne, lekko kwaskowe

Ogólne wrażenie:
w życiu robiłem kilka piw w stylu Kölsch. Ale chyba robiłem coś źle. Ciekawy aromat z początku mi się nie podobał. Piwo okazało się jednak orzeźwiające. Piwo w sam raz na letnie popołudnie.  

Suma punktów: 39/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *