fbpx
DegustacjePiwne degustacjeUncategorized

Browar Palatum – Tangens

Półlitrowa czarna puszka od Browaru Palatum oklejona dookoła etykietą. Na jej froncie znajduje się logo browaru oraz nazwa piwa. Na ciemnym kratkowanym tle, które przypomina kartkę z zeszytu w kratkę widzimy żółte linie. Jest to wykres funkcji Tangens, patrzcie jak sprytnie. Poniżej widźmy hop rate: 15g/l. West coast rye IPA: Idaho 7, Simcoe

Z tyłu natomiast czytam skład piwa: woda, słód jęczmienny, słód żytni, chmiel i drożdże. Chmiele użyte w tym piwie zostały wypisane wcześniej. Piwo jest jasne, niepasteryzowane i niefiltrowane.

Piwo zostało rozlane i zapuszkowane w małym rodzinnym browarze Palatum.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 29.09.2021, a piwo ma datę ważności do 31.12.2022. Piwo spakowano 30.08.2022

Piwo można zobaczyć w sklepie pod linkiem Tangens

Aromat 14/14

W aromacie dominują głównie białe owoce. Bardzo przyjemny aromat..

Wygląd 6/6
Piwo jest mętne o wysokiej zbitej pianie

Smak 16/18
W smaku również wyczuwalne są białe owoce:  melon i cytrusy: limonka

Goryczka 5/6
Goryczka średnia, przyjemna , długo się utrzymuje

Odczucie w ustach 2/6
Piwo jest gładkie jednak na finiszu pojawia się pewna szorstkość. Ogólnie piwo było mocno przegazowane i wychodziło z puszki. Zdaje sobie sprawę, że piwo było niepasteryzowane, a granat z puszki nie byłby tak niebezpieczny jak z butelki, jednak w tym miejscu musze pociąć po punktach. Język piecze w trakcie picia.

Ogólne wrażenie:
Wyżej już wyraziłem swoje lekkie niezadowolenia z powodu przegazowanego piwa. Jest to niewątpliwy minus tego piwa. Poza tym było by ono niemal wzorowe  

Suma punktów: 43/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *