fbpx
DegustacjePiwne degustacjestoutUncategorized

Browar Spółdzielczy – Cumowe 2.0

Półlitrowa czarna puszka od Browaru Spółdzielczego oklejona dookoła szarą etykietą. Poniżej widzimy sznur obwiązujący puszkę. Całość wygląda jak słupek cumowy w porcie. 

U szczytu puszki widzimy logo browaru Spółdzielczego oraz logo domowego browaru Wrowar. Bardzo ciekawa kooperacja według mnie. Miło się patrzy na kooperacje pomiędzy browarami, jednak kooperacja z piwowarem domowym to jest naprawdę coś. Daje również szansę młodemu piwowarowi na start. Nazwa piwa Cumowe 2.0, poniżej nazwa stylu Dry stout.

Z tyłu natomiast znajdujemy skład piwa: Słody jęczmienne: Pale ale, płatki jęczmienne, jęczmień prażony, czekoladowy Fawcett, chmiele: Iunga, Fuggles i drożdże. Bardzo dziwnie przedstawiona skala IBU oraz Plato. Alkohol 4.7%. Piwo warzone i puszkowane w browarze Spółdzielczym. Brak informacji o pasteryzacji i filtracji

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 29.09.2021, a piwo ma datę ważności do 01.02.2022.

Piwo można zobaczyć w sklepie pod linkiem Cumowe 2.0

Aromat 13/14

W aromacie palono, delikatnie czekoladowo i kawowo

Wygląd 6/6
Piwo jest czarne, nie przejrzyste. Piana trwała kremowa drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się długo.

Smak 17/18
Bardzo kojarzy się domowym stoutem.  Jest palone, lekko czekoladowe. Taka gorzka czekolada. Piwo jest pełne, nieco słodkawe, co od razu kontruje goryczka

Goryczka 5/6
Goryczka średnia, przyjemna, taka w sam raz pasująca do tego piwa. Robi sitną kontrę do słodyczy

Odczucie w ustach 3/6
Piwo jest gładkie przyjemne i megapijalne. Jest to jednak kolejne piwo z kraftboxa, które wychodzi z puszki. Bardzo źle to o nim świadczy, więc również obcinam pkt w tym miejscu.

Ogólne wrażenie:
Bardzo dobry Stout. Oby więcej się temu podobny zdążało na rynku. No i żeby mi w domu wyszedł podobny.  

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *