fbpx
DegustacjePiwne degustacjeWeissbier

Browar Czarna Owca – Hał macz is de fisz

Półlitrowa brązowa butelka z Browaru Czarna Owca. Na froncie widzimy nazwę piwa. Oraz czym jest to piwo, Jest to Oatmeal Wild Berry Berliner Weisse. Naprawdę nie wiem czego się spodziewać po takiej kombinacji. Widzimy rysunki przedstawiające gościa na skuterku z wędką, a dookoła latają rybki. Po bokach etykiety jest napisane Fishing Sour i logo browaru oraz napis „z innej beczki”.

Kontr etykieta zawiera podstawowe najważniejsze informacje o piwie.

 Skład piwa to woda, słód jęczmienny, słód owsiany, płatki owsiane, puree z dzikiej jagody, drożdże, bakterie Lactobacillus plantarum. Piwo jasne niepasteryzowane. Ciekawe czy będzie gushing.

Zawartość alkoholu niska 3,5%, ekstrakt początkowy 9,5⁰ Plato. Goryczka 1/10 =. Podawać w temperaturze 8-10 stopni Celsjusza.

Wyprodukowane w browarze Czarna Owca. Kapsel biały golas

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 01.10.2021, a piwo ma datę ważności do 28.02.2023.

Piwo można zobaczyć w sklepie pod linkiem Hał macz is de fisz

Aromat 12/14

Lekko owocowy i jogurtowy

Wygląd 5/6
Piana wysoka drobnopęcherzykowa, szybko opada. Barwa piany lekko różowa. Piwo przechodzi z odcieni czerwonych w fioletowe, taka purpura. Piwo jest mętne.

Smak 16/18
Lekko kwaśne, z każdym łykiem kwaśność się uwydatnia. Wyczuwalne w smaku jogurtowe nuty, taki jagodowy jogurcik rozpuszczony w piwie

Goryczka 6/6
Goryczka słaba, kwaśność, gra tutaj pierwsze skrzypce

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest gładkie i przyjemne, Odnosi się wrażenie tak jakby się zjadło przed chwilą jogurt.

Ogólne wrażenie:
Bardzo ciekawe piwo. Jest to drugie piwo w tym stylu w mojej karierze. Najważniejsze ze nie wyszło z butelki jak dwa poprzednie z tego kraftoboxa.

Suma punktów: 43/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *