fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Lotny – Trzech kumpli – Misty

Jak zwykle etykiety od Trzech kumpli zachwycają. Etykieta wygląda jakby zostatała wyhaftowana, lub stworzona z kropek. Po środku widzimy logo Trzech Kumpli, a poniżej nazwa piwa Misty. Całość przedstawia się na dość tajemniczym plenerze. Jakiś domek obok lasu, pagórki. Poniżej na czarnym pasku widzimy napis Contemporary IPA

Kontr etykieta zawiera informacje na temat ekstraktu początkowego 15°BLG, a alkohol to 5.5%. Składniki: Woda, słód jęczmienny, płatki pszenne, płatki owsiane, chmiel, drożdże.

Posiłkują się stroną browaru dowiadujemy się że jakie chmiele zostały wykorzystane w tym piwie. Chmielami tymi są: Amarillo, Chinook, Citra, Columbus, Mosaic, Palisade

Wygląd puszki w tym względzie nie wiele się różni. Jednak mam przed sobą ważną do listopada tego roku i chciałem porównać puszkę z butelką.

Degustacja pierwsza butelka 0,5 l:

Przejdźmy do degustacji 09.11.2021, a piwo ma datę ważności do 08.04.2022

Aromat 12/14
chmielowy, typowy dla piwa NEIPA

Wygląd 3/6
Piana słaba biała. Piwo jest nieco błotniste, chyba mi się osad wzburzył. Nie wygląda to za dobrze. Na zdjęciach w necie wygląda to o wiele lepiej.

Smak 15/18
Piwo jest pełne, chmielowe.

Goryczka 4/6
Goryczka średnia

Odczucie w ustach 5/6
Piwo pełne i solidne, Wysycenie odpowiednie. Wyczuwalna gładkość 

Ogólne wrażenie:
Owa błotnistość w tym piwie niezbyt mi się podoba, poza tym wszystko ok

Suma punktów: 39/50

Degustacja druga puszka 0,5 l:

Przejdźmy do degustacji 29.08.2022, a piwo ma datę ważności do 05.11.2022

Aromat 12/14
Aromat chmielowy, typowy dla stylu NEIPA. Białe owoce, cytrusy

Wygląd 5/6
Średnia rwała biała piana. Barwa słomkowa, piwo jest zamglone

Smak 18/18
Bardzo owocowe, na pierwszy rzut idzie mango później z tyłu wchodzi porzeczka. Może jest tam nieco grejpfruta. Bardzo przyjemny smak, jest również mega pijalne

Goryczka 4/6
Goryczka słaba.

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest pełne, delikatnie gładkie. Wysycenie nieco gryzie

Ogólne wrażenie:
 Odbiór bardzo pozytywny. Piwo jest pijalne, przyjemne. Pachnie świeżością, a przejścia pomiędzy poszczególnymi smakami zachwycają.

Suma punktów: 43/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *