fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Inne Beczki – Hazy haka – New Zealand IPA

Półlitrowa butelka z naklejoną etykietą przedstawiająca tropiki. Widzimy na niej ptaki, kwiaty oraz owocami. Jest to tłem dla nazwy piwa. Na etykiecie widzimy również logo browaru Inne Beczki.

Kontr etykieta zawiera już szczegółowe informacje o piwie. Takie jak skład do którego należą chmiele Nelson, Rakau i Wai-Iti. Poza wodą w składzie jest słód jęczmienny, płatki owsiane, płatki pszenne, słód pszeniczny i drożdże. Ekstrakt początkowy to 16⁰ BLG, alkohol 5.6%.

Piwo uwarzono w browarze Błonie. Kapsel biały z logiem browaru.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 31.08.2022, a najlepiej spożyć przed 07.12.2022.

Aromat 13/14
Chmielowy, białe owoce cytrusy

Wygląd 5/6

Biała średniowysoka piana, utrzymująca się długo. Piwo jest mętne o słomkowej barwie

Smak 17/18
Orzeźwiające, owocowe. Dominują białe owoce, takie jak winogrono.

Goryczka 5/6
Goryczka słaba

Odczucie w ustach 4/6
Piwo nie jest takie gładkie jak typowa NEIPA, jednak daje naprawdę przyjemne odczucie

Ogólne wrażenie:
Przyjemne ciekawe piwo. Pierwszy raz poczułem smak winogron w piwie, miłe zaskoczenie. Nie jest to taka typowa NEIPA jaka zawsze piłem, tak jest coś nieco innego, miła odmiana.

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *