fbpx
ALTBIERDegustacjePiwne degustacje

Browar Pinta Classic Sticke ALT

Browar Pinta wypuszcza kolejne piwo z serii Classic. Sticke Alt to piwo uwarzone w niemiecki stylu Altbier. Półlitrowa butelka ma beżowo brzozowa etykietę. Na niej znajdziemy nazwę browaru oraz serię. Na środku widzimy nazwę zapisaną złotymi literami „Sticke Alt”, „Brewed witch Style” Piwo górnej fermentacji pochodzące z okolic Dusseldorfu.

Piwo ma zawartość alkoholu 4,7%, a ekstrakt początkowy to 12,0°Plato. Skład piwa to woda, słód pilzneński, monachijski typ II, Caramunich® typ II, Carafa® typ II, Pale Chocolate; chmiele: do kotła: Magnum, drożdże: SafAle™ US-05

Piwo wyprodukowano w browarze Pinta. Piwo jest pasteryzowane, niefiltrowane.

W tym składzie to drożdże mi nie pasują. Czemu amerykański szczep drożdży do niemiecki piwo?

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 18.10.2021, a piwo ma datę ważności do 14.06.2023.  

Aromat 12/14

Nuty słodowe. Karmelowe. Pachnie jak moje domowe. Czuć te drożdże

Wygląd 6/6
Średniowysoka biała piana. Piwo jest klarowne, ciemno bursztynowe.

Smak 13/18
Piwo słodowe, chlebowe, zbyt karmelowe. Piwo jest pełne

Goryczka 6/6
Goryczka słaba, wyczuwalny chmiel  

Odczucie w ustach 5/6
Piwo pełne, o odpowiednim wysyceniu

Ogólne wrażenie:
kiedyś na piwo.org znalazłem recepturę na Stice alt. Była to zdecydowanie mocniejsza wersja tego piwa. Ogólnie sticke alt powinien być mocniejszy od alta o jakieś dwa stopnie blg, powinna być to czternastką.  Sięgająca jakieś 7 % alkoholu. Zbyt wiele karmelowych nut wyczuwam w tym piwie. Jednak to piwo jest naprawdę fajne i przyjemne. Coś dla znudzonych nowofalowymi piwami.

Suma punktów: 42/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *