fbpx
AustiaDegustacjeLagerPiwne degustacje

Browar Hirter – Privat Pils

Etykieta jest żółto pomarańczowa i ma zapewne za zadanie imitować stary papier, pergamin czy coś w tym stylu. Widzimy na niej logo browaru w formie herbu. Motyw ten jest bardzo popularny w Austrii. Widzimy nazwę browaru oraz nazwę piwa zapisaną czcionką gotycką. Widzimy podpis zapewne piwowara, jak i rok założenia browaru 1270.

Kontry etykieta zawiera skład piwa w który wchodzi zgodnie z prawem niemiecki: woda, słód jęczmienny i chmiel. Ekstrakt początkowy to 12.3%, a alkohol to 5.2%

Krawatka w składa się z dwóch skrzyżowanych pasków w kolorze żółtym Widzimy na adres strony internetowej. Kapsel złoty z logiem browaru.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 07.09.2021, a piwo ma datę ważności do lutego 2023

Aromat 11/14
Pełny słodowy, nie wyczuwalny chmiel

Wygląd 5/6
Biała niska, szybko opadająca piana. Barwa złota, piwo klarowne.  

Smak 17/18
Słodowe, może delikatnie wyczuwalny chmiel. Ogólnie bardzo dobre, pijalne piwo. Jest smaczne. Takie lagery można by spokojnie pić. Jednak też nie ma co szukać tutaj jakich ochów i achów.

Goryczka 4/6
Goryczka słaba, strzelam ze jakieś 25 IBU. Po jakimś czasie pojawia się goryczka, jest ona delikatna, nie nachalna. Jednak nie taka jakiej bym szukał w pilsie, a w zwykłym pełnym piwie,  

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest pełne, przyjemne. Wysycenie odpowiednie

Ogólne wrażenie:
Piwo jest bardzo dobre. Nie jest to może szczyt możliwości jeśli chodzi o pilsa jednak warto po nie sięgnąć. Wśród morza koncerniaków jakie miałem okazji pić w Austrii to się naprawdę wyróżnia.   

Suma punktów: 41/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *