fbpx
DegustacjeKellerbierPiwne degustacje

Funky fluid & Maltgarden – Kellerbier – Funky Garden 10

Browar Funky fluid wraz z Maltgarden przygotował piwo w stylu kellerbier. Na etykiecie widzimy Totentanz wesołych kościeji oraz precelek w tle. Sama etykieta jest czarna jak strach ludzi przed dżumą. Od takie skojarzenie wywołała we mnie ta etykieta. Widzimy również logo browaru Funky fluid oraz Maltgarden. Piwo uwarzono z okazji 3 urodzin Funkyfluid.

W składzie piwa jest słód jęczmienny, chmiel i drożdże. Kapsel czarny golas.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 03.09.2021, a piwo ma datę ważności do 06.06.2066

Aromat 7/14
Aromat pochodzący z butelki jest bardzo chmielowy, poza tym piwo jest słodowe i w kuflu nieco piwniczne. Brak jednak typowych tostowych, czy chlebowych aromatów.

Wygląd 5/6
Mała szybko opadająca piana. Piwo złociste, klarowne

Smak 14/18
Piwo jest pełne, słodowe chmielowe. Na pierwszy rzut oka kojarzy się z pilsem niemieckim. Jednak brak jest nut tostowych, czy chlebowych. Nie wyczuwam skórki chleba

Goryczka 6/6
Goryczka średnia dominująca, kojarząca się raczej z pilsem niemieckim

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest pełne, przyjemne. Wysycenie odpowiednie

Ogólne wrażenie:
Brak w tym piwie cech typowych dla  stylu kellerbier. Nie wyczuwalny jest aromat chlebowy, tostowy, razowy, skórki lub suchych okruszków chleba. Podobnie w smaku

Suma punktów: 36/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *