fbpx
DegustacjeIPA

Browar Fortuna – Miłosław & Makłowicz ArcyIPA

Żółta etykieta z logiem browaru. Poniżej napis głoszący kooperacja Miłosław & Makłowicz. Widzimy portret Pana Makłowicza z mandarynką na głowie, która została przebita strzałą. Dalej widzimy nazwę piwa ArcyIPA. Odniosłem wrażenie, że Pan Makłowicz ma zamiłowanie do cesarstwa austrowęgierskiego, zapewne stąd ten przedrostek „arcy”. Piwo nachmielona pięcioma odmianami chmielu z nutą chorwackich mandarynek.

Kontr etykieta zawiera podstawowe informacje o piwie/ Goryczka 5/10, polecane szkło nonic, a temperatura spożywania między od 6 do 8 stopni C.

Skład piwa to woda, słód jęczmiennym pilzneński, pszenica, płatki owsiane. Chmiel: Hallertau Blanc, odmiany eksperymentalne od Polish HOPS, Elixir, mandaryna Bavaria, sok z mandarynek z Dalmacji (1%), drożdże. Ekstrakt początkowy 12,2%, a alkohol 4,2%.

Krawatka żółta z napisem Miłosław & Makłowicz oraz logiem browaru. Kapsel złoty z logiem browaru.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 21.09.2021, a piwo ma datę ważności do 16.07.2023

Aromat 10/14

Cytrusowy, delikatnie mandarynkowy. Zapach młodego wina

Wygląd 4/6
Piwo jest słomkowe, opalizujące. Piana wysoka, trwała i biała.  

Smak 10/18
Czuć cytrusy, taką nad fermentowaną mandarynkę. Piwo jest kwaskowe. Ogólnie mam wrażenie jakby piwo było zepsute. Piłem już to piwo raz, nie miałem jednak okazji tego oceniać w taki sposób. Pamiętam, że piwo było nieco słodkie, mandarynkowe. Piwo było albo źle przechowywane, albo druga partia tego piwa poszła i coś poszło nie tak. 

Goryczka 5/6
Goryczka słaba.

Odczucie w ustach 5/6
Piwo lekkie, odpowiednie wysycenie

Ogólne wrażenie:
Czuć, że coś poszło nie tak w tym piwie. Pije je po raz kolejny i szczerze czuje że coś tu poszło nie tak. Za pierwszym razem kiedy je piłem to byłem zaskoczony tymi nutami mandarynkowymi. Teraz je czuje, jednak bardziej wyczuwam te negatywne cechy mandarynek.  

Suma punktów: 48/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *