fbpx
DegustacjePiwne degustacjeWeissbier

Brewery Hils – Miami Weiz – Weissbier

Srebrna półlitrowa puszka, na którą naklejono etykietę, która nie otacza całej puszki do około. Widzimy na niej uśmiechniętego mężczyznę rozmawiającego przez telefon. Nazwa kojarzy się z serialem Miami Vice.

Poniżej widzimy skład piwa: słód jęczmienny, słód pszeniczny. Chmiel Columbus. Drożdże.

Opis na puszce: Pierwsze piwo z tego browaru u mnie na stole. Okaże się czy wchodzi tak dobrze jak zapewniają na puszce.

Miami Weiz Weissbier – wyjątkowo aksamitne i gęste. Słodki, bananowo-goździkowym aromat charakterystyczny dla najlepszych piw pszenicznych. Delikatnie chmielone odmianą Columbus.

Wchodzi idealnie!

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 11.09.2021, a piwo ma datę ważności do 07.07.2023

Aromat 13/14

 Bananowo goździkowy

Wygląd 5/6
Biała niska, szybko opadająca piana. Barwa złota, piwo mętne.  

Smak 17/18
Goździki grają tutaj pierwsze skrzypce, może gdzieś w tle wyczuwalne są banany. Pierwszy raz tak mocno odczuwam goździki w piwie.

Goryczka 5/6
Niska  

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest gładkie, delikatnie wysycone. Zawieszone drożdże w tym piwie są wyczuwalne

Ogólne wrażenie:
Szczerze przyznam, że nie jestem amatorem piw pszenicznych, wręcz nie przepadam. Ale to mnie zaskoczyło. Piwo bardzo pijalne, z dominacją goździków. Ciekawy jaki szczep drożdży wykorzystano w ty piwie. Wykorzystałbym go w piwie świątecznym   

Suma punktów: 45/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *