fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Wąsosz – Piwo Bożonarodzeniowe

Coś dobrze wyleżakowanego? Być może, ale zdecydowałem się poczekać z piwem niemal do jesieni. Termin minął 28.02.2022. Jakoś tak przekonałem się na własnej skórze, że te świąteczne piwa to lepiej jak polezą trochę.

Etykieta czerwona z złotym, świątecznym motywem. Widzimy na froncie twarz Mikołaja przedstawioną w ciekawy sposób. Gdyż zaznaczone są jedynie białe elementy twarzy i czapki. Takie jak broda, brwi czy pompon. Na froncie widzimy również zawartość alkoholu, która wynosi 7.1% oraz ekstrakt początkowy piwa 18 º BLG.

Z tyłu półlitrowej butelki mamy nieco więcej informacji o piwie, mammy również logo browaru, oraz dużo gwiazdek.

Skład: Woda, słód pilzneński, słód karmelowy, słód palony, pszenica palona, cukier kandyzowany ciemny, chmiel, drożdże, dodatki: świeży imbir, cynamon, gałka muszkatołowa, goździki, przyprawa do piernika.

Kapsel czarny skryty jest pod białym lakiem, który wygląda jak lukier

Piwo jest ciemne pasteryzowane.

Piwo uwarzono i rozlano w browarze Wąsosz.

Na stronie znalazłem jeszcze informacje o chmielach Zeus, Citra, Mosaic, Cascade, Centennial. Na stronie browaru został wymieniony jeszcze słód Żytni i Monachijski

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 03.11.2021, rozlew do 28.02.2022.  

Aromat 14/14

Bardzo świąteczny, czuć śliwkę, ale to raczej kompozycja goździków, imbiru i gałki muszkatołowej. Bardzo przyjemny aromat

Wygląd 5/6
Czarne, nieprzejrzyste. Piana średnio trwała, drobnopęcherzykowa o kremowej barwie.

Smak 14/18
Piwo jest pełne, nieco słodkie. Lekko kawowe. W tle wyczuwalne przyprawy, głównie goździk, ale i imbir wchodzi. Gałka muszkatołowa na szczęście niezbyt jest wyczuwalna. Typowy piernik

Goryczka 5/6
Goryczka średnia, odpowiednio kontruje całe piwo

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest pełne, gładkie.  

Ogólne wrażenie:
Przyjemne świąteczne piwo, jednak wolałbym nieco mniejszą butelkę. 18 procent ekstraktu to całkiem sporo, nieco ulepowato się robi w trakcie picia. Piwo lekko rozgrzewa.  

Suma punktów: 43/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *