fbpx
DegustacjeIPA

Browar Brokreacja – The Alchemist – American IPA

Dawno na po litrowej butelce z browaru Kraftowego nie wdziałem etykiety i kontr etykiety. Debiut Brokreacji na moim blogu i to od razu z konkretną goryczką, bo na stole jest American IPA.

Na etykiecie widzimy jakiegoś szalonego doktorka z kolbą miarową w ręku. Coś zielonego dymi z kolby i to na pewno są alfa kwasy! Na stole sproszkowany chmiel, bo co innego może to być. Bez albemiku i kolby do odbioru się nie obyło. Co nawet ma sens bo przecież alfa kwasy to olejki eteryczne. Podano zawartość alkoholu która wyniosła 6,4%.

Kontr etykieta zawiera podstawowe informacje o alergenach, nie podano gdzie wyprodukowano piwo dla Brokreacji. Widzimy również logo browaru kontraktowego.  

Na stronie browaru konkrety!

Ekst. 16n Alk. 6.4% obj. IBU 85

The Alchemist – jasne American IPA, przygotowane na wzór reprezentantów stylu ze Wschodniego Wybrzeża USA. Wyraźnie wyczuwalną słodycz przynosi starannie opracowana słodowa podbudowa, skontrowana przez wysoką goryczkę. Dodane na zimno amerykańskie chmiele przynoszą cytrusowo-owocowe akcenty w aromacie.

Składniki: woda, słody: Pale Ale, Wiedeński, Monachijski typ II, Pszeniczny, chmiele: Citra, Cascade, Mosaic, Amarillo, Warrior, drożdże: Safale US-05.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 26.10.2021, rozlew do 30.06.2023.  

Aromat 14/14

Aromat słodkawe, słodowe, i chmielowe. Dominują białe owoce, winogrona

Wygląd 4/6
Piwo klarowne, bursztynowe. Piana biała, drobnopęcherzykowa zbita i długo się utrzymuje

Smak 17/18
Piwo jest owocowe, chmielowe, słodycz wyczuwalna, pijalne

Goryczka 4/6
Goryczka mocna, fajnie kontruje słodycz tego piwa. Goryczka jest krótka nie zalegająca

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest pełne, solidne, wyczuwalny jest alkohol  

Ogólne wrażenie:
Bardzo fajne przyjemne piwo. Naprawdę jestem ciekaw gdzie go warzono. O tyle jestem mile zaskoczony bo bardzo chciałem spróbować tego piwa, a jak bardzo chce to takie piwo mi nie podchodzi później. Z tym też jest problem bo szybko zaczyna go ubywać. No nie dogodzisz!

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *