fbpx
DegustacjeNEIPAPiwne degustacje

Browar Magic Road – One by one NEIPA

Na etykiecie widzimy miasto zza skał. Poza tym widzimy na niej logo browaru oraz nazwę piwa wraz z opasującym je stylem NEIPA. Poza tym widzimy podstawowe info na etykiecie, takie jak alkohol 4,8% oraz ekstrakt początkowy 14⁰BLG. Wyróżniono również chmiele: Pacyfica i Matueka.

Z tyłu wypisano skład piwa: Słód jęczmienny, owsiany, płatki pszeniczne. Butelka 0,5 l. Wyprodukowano przez browar Recraft. Piwo jasne mętne, pasteryzowane. Kapsel czarny golas.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 07.11.2021, a piwo ma datę ważności do 31.07.2023

Aromat 14/14
Chmielowy aromat, poparty cytrusami, czerwoną porzeczką i gdzieś w tle wyczuwalne białe owoce

Wygląd 4/6
Niska szybko niknąca biała piana. Piwo mętne o słomkowej barwie

Smak 10/18
Wyczuwalna alkoholowość, przy tak niskim poziomie jest bardzo wyczuwalna. Poza tym czuć porzeczkę czerwoną, grejpfrut czerwony. Białe owoce

Goryczka 4/6
Goryczka średnia

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest szorstkie

Ogólne wrażenie:
Nie jestem jakoś zachwycony tym piwem. Aromat jest piękny i smak też jest ciekawy. Jednak wyczuwalna alkoholowość w piwie o tak niskim ekstrakcie jest nie na miejscu dla mnie.

Suma punktów: 36/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *