fbpx
DegustacjePiwne degustacjePorter Bałtycki

Browar Żywiec – Porter Bałtycki

Czarna etykieta z czerwonym logiem z browaru Żywiec z boku. Na etykiecie widzimy datę założenia 1856 rok, oraz Hasło Żywiecka Szkoła Piwowarska. Porter Premium Bałtycki czytamy dalej na etykiecie. Ekstrakt początkowy to 21%, a alkohol to 9.5%. Te informacje widzimy na froncie etykiety. Goryczka i barwa to 4/4 to ich skali.

Etykieta na krawatce zawiera informacje o składzie piwa: słód jęczmienny (monachijski, pilzneński, karmelowy i palony), cukier, ekstrakt z chmielu, chmiel. Kapsel z logiem browaru. Na krawatce logo browaru i nazwa piwa.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 12.09.2021, a piwo ma datę ważności do 11.07.2024

Aromat 14/14
Aromat czekoladowy, lekko kawowy. Delikatnie wyczuwalny alkohol

Wygląd 6/6
Wysoka zbita kremowa piana. Utrzymuje się długo. Barwa piwa czarna, klarowne

Smak 17/18
W smaku jest kawowe, czekoladowe. Alkohol nie wyczuwalny

Goryczka 6/6
Goryczka zdecydowana, jednak świetnie kontruje pełność piwa

Odczucie w ustach 6/6
Piwo jest pełne, gładkie o odpowiednim wysyceniu

Ogólne wrażenie:
Bardzo dobry porter, Przy 9,5% alkoholu, ta alkoholowość której należało by się spodziewać jest prawie nie wyczuwalna. No teraz zastanawiam się nad jednym aspektem. Piwo kosztowało około 5 zł za półlitrową butelkę piwo jest bardzo dobre niemal wzorowe w mojej ocenie, a kosztuje tak mało. Za sztosy z innych browarów płacimy o wiele więcej. Znaczenie ma tutaj pewnie skala, pewnie też beczkowanie porterów jak i różne dodatki robią sporą różnicę. Jedna rozbieżność cen jest i tak bardzo duża.

Suma punktów: 49/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *