fbpx
DegustacjeIPAPiwne degustacje

Browar Książęce – IPA

Półlitrowa butelka o niebieskiej etykiecie, z portretem i logiem browaru u góry. Na niebieskim tle widzimy dużymi białymi literami napis IPA, a pod spodem India Pale Ale. Na froncie widzimy również podstawowe informacje o piwie jak ekstrakt początkowy 13%, alkohol 5,4% oraz IBU 35. No jestem ciekaw tej goryczki i tego jak bardzo wyczuwalne są tam chmiele.

Kontr etykieta zawiera podstawowe informacje o składzie piwa Woda, słody jęczmienne typu pale ale i jasny pilzneński, chmiel goryczkowy, chmiele aromatyczne odmian Citra, Mosaic, Cascade, Centennial, Azacca, Pekko. No zapowiada się ciekawy miks.

Polecana kuchnia to meksykańska, burgery i pikantne mięsa, a szkło najlepiej szejker.

Krawatka niebieska z logiem i nazwa piwa. Znajdujemy tez tam podstawowe informacje o kaloryczności tego piwa 47 kcal na 100 ml napitku. Kapsel czarny z logiem browaru

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 14.09.2021, a piwo ma datę ważności do 12.02.2023

Aromat 10/14
Aromat chmielowy, owocowy. W zapachu dominują białe owoce. Coś jakby nuty DMSu albo mnie straszy. Taki typowy aromat chmielu który mnie uderzył na początku nagle uleciał

Wygląd 6/6
Wysoka drobnopęcherzykowa piana o barwie białej. Piwo jest złociste klarowne

Smak 13/18
W smaku jakby faktycznie IPA i białe owoce, ale czegoś mi tutaj brakuje. Zapewne nie była chmielona na zimno stąd taki dyskomfort

Goryczka 6/6
Goryczka zdecydowana,  utrzymuje się średnio długo, jednak nie jest ona zalegająca.

Odczucie w ustach 4/6
Piwo ma jakieś takie dziwne odczucie w ustach nie umiem tego określić. Nie jest to do końca fajne, ni to wytrawność, coś jakby kwaśność. Coś tutaj nie chce zdecydowanie grać.

Ogólne wrażenie:
Plus za 5,4% alkoholu, już jestem zmęczony tymi wszystkimi IPKAMI od 7% wzwyż. Fajna IPKa na początek przygody z różnymi stylami piw, jednak odczuwam pewien niedosyt. Piwo jest na pewno dobre, ale berigiczki szaleć nie będą.

Suma punktów: 39/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *