fbpx
DegustacjeHazy IPA

Browar Lotny – Trzech Kumpli – Starter

Lekkie sesyjne piwo od Trzech Kumpli to świetnie zapowiadające się piwo na otwarcie wieczoru. W końcu zawartość alkoholu która wynosi 3,6% nie zobowiązuje i nie powala. Spokojnie można sobie je wypić do obiadu po pracy i jeszcze coś spokojnie porobić. Zaś przy dłuższym posiedzeniu na grillu na pewno nie zmęczy.

Jak zwykle grafik projektujący etykietę stanął na wysokości zadania. Etykieta utrzymana jest w stylu browaru. Etykieta butelki jest biała, zaś czarnym kolorem przy pomocy punktów i kresek narysowano pole, stodołę oraz las. Całość sprawia, że etykieta jest szara.

Po środku widzimy logo browaru, dalej nazwę piwa oraz styl w jakim je uwarzono, czyli American Easy Saison.  

W skład piwa wchodzą następujące składniki:

Słody: słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane. Na temat drożdży nie znalazłem żadnych informacji ani na odwrocie butelki, ani na stronie. Wykorzystane chmiele to Palisade (USA), Cascade (PL).

Alk. 3.6 %, ekstrakt początkowy 8 %, IBU: w sam raz. Zapowiada się lekkie przyjemne piwo. Bardzo niski ekstrakt, mam nadzieje ze nie będzie wodniste

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 06.11.2021, a piwo ma datę ważności do 23.02.2022

Aromat 10/14
Chmielowy, cytrusowy

Wygląd 5/6
Piana biała, zbita średnio trwała. Piwo jest mętne o słomkowej barwie

Smak 14/18
Piwo lekko słodkawe, jak i lekko kwaśne, dokładnie tak jak napisali w opisie piwa

Goryczka 4/6
Goryczka słaba

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest gładkie w moim odczuciu, Ma się uczucie, że pije się lekką Neipa, lecz nie do końca

Ogólne wrażenie:
Piwo faktycznie bardzo fajne na początek imprezy. Lekkie i przyjemne, również nada się do niedzielnego obiadu. Jednak jakiś ochów i achów to tutaj nie ma.

Suma punktów: 38/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *