fbpx
DegustacjePilznerPiwne degustacje

Inne Beczki – Pilzner

Etykieta otaczająca półlitrową butelkę, zawiera nazwę browaru oraz piwa. Nie rozumiem tylko dlaczego dwa razy napisano nazwę pilzner, dwojakimi czcionkami. Patrzę że na stronie w tym miejscu zapisano nazwę Bohemian Pils. Tło dla etykiety tworzy grafika szyszek chmielu. Widzimy również z boku logo browaru.

Z tyłu widzimy podstawowe informacje o składzie piwa. Woda, słód jęczmienny, chmiel i drożdże. Piwo jest jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Widzimy również logo browaru Błonie oraz informacje iż tam właśnie uwarzono to piwo.

Porównując jednak opis etykiety z piwa z opisem znajdującym się na stronie to zdaje mi się iż są to dwa różne piwa.

Kapsel biały z logiem browaru.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 15.09.2021, a piwo ma datę ważności do 12.02.2023

Aromat 14/14
Pachnie dobrze jak na pilsa przystało. Czuć chmiel, wyczuwalna jest również słodowość. Kwiatowy aromat pochodzący z chmielu

Wygląd 6/6
Piana biała, drobno pęcherzykowa. Piwo jasne złociste i klarowne

Smak 18/18
Piwo wydaje się wytrawne z początku, jest to jednak efekt goryczki. Czysty profil smakowy. Bardzo dobry balans między słodowością, a goryczką, ujawniający się w trakcie degustowania. Jeden z lepszych pitnych ostatnio pilsów.

Goryczka 6/6
Goryczka zdecydowana, mocna, ale krótka.

Odczucie w ustach 5/6
Piwo przyjemne, pijalne, dobrze wchodzi. Może nieco zbyt duże wysycenie.  

Ogólne wrażenie:
Mega dobre piwo, aż chciałoby się do czegoś przywalić, ale nie ma do czego. Może nieco zapychające, ale z tym sobie można poradzić i nieco odgazować to piwo.

Suma punktów: 49/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *