fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Manufaktura Ciemne

Podczas mojego pobytu w Rzeszowie miałem przyjemność odbyć wizytę w Browarze restauracyjnym Manufaktura, zjadłem tam przepysznego hamburgera i miałem okazję wypróbować zestaw piw w 250 ml kufelkach. Najbardziej zachwycił mnie pils jak i ostatnie piwo z „Fantastycznej czwórki” – Ciemny lager.

Można było zakupić również piwo butelkowane, na które oczywiście się skusiłem, niestety nie było tego pysznego pilsa, którego miałem okazje degustować, jednak było równie dobre Ciemne piwo.

Browar oczywiście zadbał o to by na butelce była piękna etykieta. Głowa wilka znajduje się centralnie na froncie ciemno pomarańczowej etykiety. U szczytu etykiety widzimy logo browaru „Browar Manufaktura Rzeszów”, Niżej nazwa piwa „Ciemne”. Znaleźć możemy tam również napis „Vyborne pivo” oraz rycinę szyszek chmielu. Butelka 0,5L zawiera ciemne piwo, w skład którego wchodzi, woda, słód jęczmienny, chmiel i drożdże. Nie zachwyca szczegółami ten skład.

Butelka jest wyposażona w zapięcie patentowe, do którego sceptycznie jestem nastawiony

Na pocieszenie za to mamy pięcie stopniową skalę.

  • Goryczka 3/5
  • Słodycz 2/5
  • Moc 3/5
  • Kolor czarny

Degustacja

 Przejdźmy do degustacji 31.10.2021, a piwo ma datę ważności do 12.11.2021

Aromat 10/14
Aromat słodowy, delikatnie palony

Wygląd 6/6
Piwo jest czarne, o wysokiej drobnopęcherzykowej, kremowej pianie.

Smak 5/18
Piwo jest kwaśne, już po otwarciu butelki, poczułem kwaśność z jej brzegów. Nie czuć tego co czułem będąc browarze na miejscu. Niestety coś przy butelkowaniu poszło zdecydowanie nie tak

Goryczka 3/6
Goryczka słaba

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest wytrawne  

Ogólne wrażenie:
Jestem delikatnie mówiąc rozczarowany, no po prostu miałem pecha, widać nawet najlepszym zdążają się gafy, jednak na miejscu w browarze piwo było naprawdę wyborne! Koniecznie odwiedźcie browar Manufaktura, rewelacyjne miejsce by zabrać znajomych piwoszy, coś na ząb też się znajdzie zalecam się przegłodzić przed wizytą.

Suma punktów: 29/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *