fbpx
DegustacjeHazy APA

Browar Funky – Fluid Daily – Hazy APA

Niedawno delektowałem się skrzyneczką z browaru Funky fluid, a tu w domu już znalazłem butelkę z ich logo. Idąc za ciosem wrzuciłem ową butelkę do lodówki.

Etykieta jak zwykle barwna, przypominająca mieniącą się w słońcu kałuże benzyny na asfalcie.  Dominujące kolory to czerwień, pomarańcz i niebieski. Oczywiście na froncie widzimy logo browaru i nazwę piwa. Kapsel różowy z logiem browaru

Kontr etykieta zawiera baśń piwną oraz podstawowe informacje o składzie. Słód jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne. Goryczka jest w przedstawionej skali 1/5, a alkohol to 4,5%.

Pozostałych informacji poszukałem w internecie i jak zwykle na stronie sklepu Polski Kraft znalazłem informacje na temat ekstraktu początkowego 12° BLG. Chmiele wykorzystane w tym piwie to Sultana (USA), Lemon Drop (USA), Mosaic (USA), Citra (USA), Amarillo (USA), Styrian Golding (SLO), Cardinal (SLO)

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 07.11.2021, a piwo ma datę ważności do 21.07.2022

Aromat 14/14
Chmielowy, owocowy

Wygląd 5/6
Piana biała, zbita trwałą. Piwo jest mętne o słomkowej barwie

Smak 18/18
Piwo lekko słodkawe, bardzo orzeźwiające, owocowo cytrusowe. Bardzo pijalne

Goryczka 5/6
Goryczka słaba

Odczucie w ustach 5/6
Piwo nieco szorstkie, ale orzeźwiające

Ogólne wrażenie:
Takiego piwa chciałem się dziś wieczorem napić, lekkiego niezbyt mocnego takie w sam raz. Bardzo fajne piwo!

Suma punktów: 47/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *